ח"כ לפיד: "אם איראן תגביר אחיזתה בגבול סוריה - ישראל תאלץ לפעול צבאית"

יושב ראש מפלגת יש עתיד התראיין לתכנית "המטה המרכזי" ומתח ביקורת על מדיניות החוץ של רה"מ: "מוכן לתת קרדיט לנתניהו כשמגיע לו. כרגע הנוכחות האיראנית בסוריה היא כישלון אדיר". על הכישלון בסקרים האחרונים: "יש עתיד היא האלטרנטיבה היחידה לליכוד. השמאל לא יכול לנצח בחירות"

יושב ראש מפלגת "יש עתיד", חבר הכנסת יאיר לפיד, התראיין הערב (שבת) לתכנית "המטה המרכזי" והתייחס לסכנת הנוכחות האיראנית בגבול סוריה-ישראל. "אם איראן תגביר אחיזתה בגבול סוריה - ישראל תאלץ לפעול צבאית", אמר.

 

לפיד מתח ביקורת על מדיניות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנושא ואמר כי "אני מוכן לתת קרדיט לנתניהו כשמגיע לו. כרגע, הנוכחות האיראנית בסוריה היא כישלון אדיר של מדיניות החוץ הישראלית". לדבריו, "העובדה שצבא איראני יושב במרחק שלקילומטרים ספורים מהגבול הישראלי מנוגדת לתפיסת הביטחון הישראלית בכל השנים. זה אומר שנתניהו לא הצליח להשפיע על הממשל הכי ידידותי שהיה לנו בארה"ב".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

לונדון: 11 פצועים מפגיעת רכב; המשטרה: "לא מדובר בטרור"

השר הנגבי על טראמפ: "החלטה חכמה - איראן התחזקה והפכה לנועזת"

המשבר בקטלוניה: אחדות מול עצמאות - אלפים הפגינו ברחובות בקריאה לדיאלוג

 

ח"כ לפיד הגיב לעובדה כי לפי הסקרים האחרונים נראה שישנה למפלגתו מצוקה מסוימת ואמר כי "סקרים עולים וסקרים יורדים. אם אתה מסתכל על השנתיים האחרונות, יש עתיד היא האלטרנטיבה היחידה לליכוד".

 

לטענתו, "הציבור הישראלי מבין מספיק פוליטיקה בשביל לדעת שהשמאל לא יכול לנצח בבחירות, אבל לא צריך להפוך את זה לדה-לגיטימציה של השמאל. אני לא אוהב את זה שמחלקים את המדינה לבוגדים ולא בוגדים. זה לא המצב".

 

"היחס שלי לעיתון הארץ או לארגוני שמאל רדיקאליים זה לא בגלל שהם בשמאל, אלא בגלל שהם רדיקאליים, או בגלל שהם תוקפים ערכים חשובים למדינת ישראל שחשובים גם לי. יש לי בן בצה"ל ואני אגיב כשתוקפים את צה"ל", הוסיף לפיד. "כל החבורות האלו משוברים שתיקה ועד הארץ, שמקדישים את כל חייהם לביקורת, מדהים לראות כמה הם מזנקים בבעתה כשמישהו מבקר אותם. גם הם יכולים לספוג קצת ביקורת", אמר.

 

על הדברים שאמר השבוע יושב ראש מפלגת העבודה, אבי גבאי, נגד גיוס בני ישיבות לצה"ל אמר כי אינו רוצה לתקוף את גבאי אישית, "טוב שהוא בפוליטיקה. הוא נראה לי בחור חיובי". עם זאת, אמר כי "יושב מפלגת העבודה ואומר שמי שרוצה ללמוד בישיבה אין שום בעיה, הוא לא צריך להתגייס לצה"ל. הבן שלי בטנק שלו מול סוריה. אפילו יהדות התורה לא אומרת שכל מי שרוצה ללמוד בישיבה שילמד. אם הוא תלמיד רע? אז הוא לא יכול להיות חייל בצה"ל?".

 

על תיק 3,000, פרשת הצוללות, אמר לפיד לא מזמן כי מדובר במעשה ש"גובל בבגידה". הערב אמר כי אם היה נכנס לקואלייציה של נתניהו היה נכנס קודם ללשכתו ומבקש ממנו את גרסתו לאירועים, "כי זה הדבר ההגון לעשות. אני אמרתי שאם יוגש נגדו כתב אישום באיזו מהפרשות הוא צריך לפרוש מיד מפקידו. עד אז לא".

 

לגבי תיק 1,000, פרשת המתנות, אמר לפיד כי "לא מקובל לקבל מתנות. אני ישבתי בכנסת ושמעתי את רה"מ אומר שמותר לקבל מתנות. חשבתי שאני לא שומע טוב. אסור לקבל. ישבו שם חברי הכנסת ולא האמינו למה הם שומעים. יש תקנון ויש חוק מאוד ברור. אסור לקבל מתנות מחברים שלך משום שהוא איש ציבור. זה לא לדיון".