חשש ממשבר הומניטרי באיים הדרומיים של פלורידה: "מניין ההרוגים יעלה"

עד כה ידוע על 12 הרוגים בסופה, אך גורמים רשמיים מבהירים כי המספר הסופי יהיה גבוה יותר. מושל פלורידה ריק סקוט אמר כי האיים הרוסים: "אני מקווה שכולם שרדו. זה נורא"

הוריקן אירמה: מספר ההרוגים בסופה העוצמתית עלה, כאשר עד כה ידוע על 12 הרוגים - בהם 6 בפלורידה, 3 בג'ורג'יה ואחד בקרוליינה הדרומית. באיים הקריביים מניין ההרוגים עומד על 37.

 

גורמים רשמיים בפלורידה אומרים כי מניין ההרוגים צפוי לעלות, בעיקר באיים שבדרום המדינה, אליהם הגיעה הסופה כשהיא בדרגה 4 ונושאת עמה רוחות בעוצמה של 215 קמ"ש. הרשויות בפלורידה אפשרו לחלק מתושבי המדינה שפונו לשוב לבתיהם, בהם ל-90 אלף תושבים שפונו ממיאמי ביץ' ומכמה מהאיים הדרומיים, אך הזהירו כי עליהם לנקוט במשנה זהירות.

 

לכתבות נוספות בנושא:

הסופה "אירמה": "המצב מפחיד - שדדו אנשים באיומי אקדח"

"כמו להטיל פצצה": כך נראים האיים שנפגעו מ"אירמה" - לפני ואחרי

רכב מוצף ובית מלון בהסגר: דיווח מיוחד מפלורידה

 

בשלב זה, 6.9 מיליון בתים ובתי עסק עדיין מצויים ללא חשמל בפלורידה ובמדינות השכנות לה. לפי הערכות סוכנויות הביטוח, הנזק לרכוש עומד על 20-40 מיליארד דולרים. מושל פלורידה ריק סקוט אמר כי האיים הרוסים. "המים לא זורמים, מערכת הביוב לא עובדת, אין חשמל. יהיה קשה מאוד", אמר. לדבריו, נזק כבד נגרם למבנים ציבוריים ולבתי מגורים: "אני מקווה שכולם שרדו. זה נורא".

 

מושלת מחוז מונרו, שבו נמצאים האיים הדרומיים, אמרה כי אין ספק שישנם הרוגים נוספים ב"קיז", אך סירבה לציין את המניין. היא הזהירה מ"משבר הומניטרי" במחוזה, וכוחות צבא נמצאים בכוננות כדי לפנות גופות מהמקום.
עוד נמסר כי האוכל, המים והדלק הינם במחסור חמור. "זה יהיה מתסכל. ייקח זמן לאפשר לאנשים לשוב לבתיהם, בעיקר באיי 'קיז'", אמר ברוק לונג, מנהל בסוכנות הפדרלית לניהול מקרי חירום.

 

 

 

 

ההרס שנגרם בפלורידה בעקבות הוריקן אירמה
 

ההרס שנגרם בפלורידה בעקבות הוריקן אירמה(רויטרס)

 

אתמול אישר הנשיא האמריקני דונלד טראמפ את קיומו של מצב חירום במדינת אלבמה, לאחר ששוחח עם המושל קי ליוי, ולאחר מכן סיפק הצהרה ברוח זו בבית הלבן. בשעות הבוקר המים הציפו את הרחובות בג'קסונוויל שבפלורידה ונהרות באזור עלו על גדותיהם.


בפלורידה מנסים כעת לשוב לשגרה, וכמה נמלי תעופה החלו להעניק שירות מוגבל, בהם נמל התעופה הבינלאומי של מיאמי שהוצף בסערה. עם זאת מאמצי החילוץ טרם הסתיימו, והרשויות ממשיכות לפעול באזורים המוצפים, בעיקר ליד ג'קסונוויל שבה נרשמו השיטפונות החמורים בהיסטוריה של העיר.

 

 

מיאמי לפני הגעת ההוריקן אירמה לחופים
 

מיאמי לפני הגעת ההוריקן אירמה לחופים(Getty Images / אימאג'בנק)