BETA

09.08.2017

21:28

עודכן:

נתניהו בעצרת התמיכה: "תקשורת ה'פייק ניוז' והשמאל התגייסו לביצוע הפיכה שלטונית"

אלפים הגיעו לגני התערוכה בתל אביב על מנת להביע תמיכה בראש הממשלה. "מטרתם של אלו שמנסים להפיל אותי – הפעלת לחץ פסול ובלתי פוסק על גורמי האכיפה להגיש כתב אישום, בלי קשר לאמת", אמר נתניהו. על ברק: "איש ישן עם זקן חדש". עוד הוסיף בהומור: "יש שמועות שגם את קאיה הזמינו לחקירה"

ראש ממשלה בחקירה: אלפים חברי ליכוד ותומכים הגיעו הערב לביתן 1 בגני התערוכה בתל אביב, על מנת להשתתף בעצרת תמיכה בראש הממשלה, בנימין נתניהו, על רקע החשדות נגדו. לקול תרועות הקהל עלה נתניהו לנאום בן כרבע שעה, והודה למשתתפים לקהל הרב. "תקשורת 'הפייק ניוז' והשמאל התגייסו, לביצוע הפיכה נגדי", הכריז.

 

"הפכנו לכוח לאומי עולה בביטחון, בטכנולוגיה, בכלכלה בסייבר, בכל כך הרבה תחומים", הוסיף, "אתם זוכרים שתקשורת  פימפמה לנו במקהלה אדירה ואחידה כדרכה, אם לא ניסוג משטחי מולדת - ישראל תהיה מבודדת חלשה ועזובה". לאחר מכן "עקץ" את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, אותו כינה "איש ישן עם זקן חדש": "הוא אמר ש'הצונאמי המדיני בדרך', איזה צונאמי? איזה בידוד? מדינת ישראל היא בפריחה חסרת תקדים".

 

>> ראש ממשלה בחקירה - כתבות נוספות:

ראש אגף החקירות לשעבר: "מאמין שיוגש כתב אישום נגד נתניהו"

חוטובלי: "אני מגבה את נתניהו, אבל לא נהיה חלק ממקהלה"

מבחירות ועד מרד: כל התרחישים האפשריים במקרה של אישום נגד נתניהו

 

"המטרה של אלו שהתגייסו נגדי, הוא הפעלת לחץ פסול ובלתי פוסק על גורמי האכיפה, על מנת שיגישו כתב אישום בכל מחיר", אמר עוד, "בלי קשר לאמת, בלי קשר לצדק, 'משטרת המחשבות' בתקשורת עובדת 24/7, היא קובעת את הקו, וכולם צריכים להתיישר לפי הקו הזה. איך זה שצריך לחקור ראש ממשלה על שיחותיו עם המו"ל של ידיעות אחרונות, אבל לא עשרה חברי כנסת שהצביעו בעד 'חוק ישראל היום'?"

 

 

 

"מתנהל מסע ציד נגדי ונגד משפחתי". נתניהו בנאומו, הערב(AFP)

 

"רבים מאותם חברי כנסת קיבלו תקשורת מלטפת", טען, "את זה, אומרים פרשני השמאל, כנראה לא צריך לחקור. איזו חגיגה של צביעות, התחסדות ומוסר כפול". ראש הממשלה תקף גם את משתתפי ההפגנות מול בית היועמ"ש. "ראיתם את השלט בהפגנות השמאל בפ"ת, 'נתניהו אשם עד שתוכח חפותו'. תקשיבו למי שיזם את ההפגנות, שאמר 'לא נוכל להפיל את נתניהו בבחירות -אז נפיל אותו בחקירות'".

 

"התקשורת והשמאל שמשרת אותה, מייצרים אינסוף פרשיות, כתבות וכותרות כדי שאולי משהו יתפוס", הוסיף, עוד ראש הממשלה בנאומו, "אם לא צוללות אז סיגרים. אם לא סיגרים אז שיחות עם מו"ל, אם לא 2000, אז 3000 או 4000 ו-5000. הם דורשים מגורמי האכיפה - תנו לנו משהו. מטבע הדברים אני לא יכול להתייחס לכל מה שמועלה בשיטפון התקשורתי הזה".

 

"בתקשורת נותנים כותרות מפוצצות, יש שמועות שהתקשורת תדרוש להזמין את קאיה לחקירה באזהרה", אמר נתניהו בהומור, "אני רק יכול לומר לכם את מה שאני אומר מהיום הראשון, 'לא יהיה כלום כי אין כלום'. בכירים פלסטינים מייחלים לנפילת נתניהו בגלל החקירות. גם הם יתאכזבו, כי זה לא ייקרה".

 

העצרת והנאום של נתניהו גררו כצפוי תגובות באופוזיציה. יו"ר התנועה לבני אמרה: "‏הליכודניקים לא מושחתים, אבל נתניהו משחית את ישראל. בטוחה שרבים, רבים ממצביעי הליכוד, אנשים ישרים ואזרחים טובים, מרגישים אי נוחות הערב". גם יאיר לפיד תקף: "הערב נחצו כל הקווים. לראש הממשלה עומדת חזקת החפות, אבל מה שראינו הערב אינה הפגנת תמיכה בנתניהו אלא הפגנת תמיכה בשחיתות".

 

 

גם אהוד ברק הגיב לדברים שאמר נתניהו, ולכינויו "איש ישן עם זקן חדש". "החשוד מבלפור ממשיך להתבכיין", אמר, "הליכודניקים הם אזרחים גאים וישרים. לא בובות. אין רדיפה, יש שחיתות. אין מנהיגות, יש פאניקה".

 

בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו אמר ברק כי "נתניהו במופע בכיינות פתטי. כשתפורסם עדותם של עדי המדינה ייגמר המשחק - מדובר בשחיתות אישית ומערכתית". בהמשך הוסיף "בימים האחרונים עליו להתפטר, כפי שאמר שמגר. ביבי עומד לסיים את דרכו. אם יתעשת - ייזכרו לו גם הישגיו. אם ימשיך להתמהמה, הוא יתרסק לתהום - וחבל".

 

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי: "ראש הממשלה ישסה, יפלג וינסה להסיט את תשומת הלב מהנכים ומבעיות האמת של עם ישראל ואנחנו נאחד ונחזיר את המנהיגות שלה זקוק העם".