BETA

09.08.2017

03:37

עודכן:

הבוקר: אלאור אזריה ייכנס לכלא 4 וייחל לרצות את עונשו

לאחר שבית הדין הצבאי לא קיבל את בקשתו של החייל שהורשע בהריגת מחבל פצוע לדחיית כניסתו לכלא, הוא צפוי להגיע למחנה צריפין עד השעה 10:00, בלוויית תומכים רבים - ומשם להיכנס למאסר. אמש חגג אזריה במסיבת יום ההולדת של אמו – שהפכה למסיבת פרידה

סמל במיל' אלאור אזריה צפוי להתייצב הבוקר (רביעי) בכלא 4 שבמחנה צריפין, שם הוא ירצה את עונש המאסר בן 18 החודשים שנגזר עליו.

 

אזריה יצטרך להתייצב במחנה עד השעה 10:00, והוא צפוי להיות מלווה בבני משפחתו שיגיעו עמו למתחם הקבלה, כפי שמקובל במקרים דומים. אל המשפחה יצטרפו תומכים רבים המצוידים בשלטים ובמערכות כריזה. צה"ל נערך לכניסה הבלתי שגרתית, והחל בחסימות צירים באזור הכלא.

 

>> אלאור אזריה - כתבות נוספות:

בית הדין הצבאי דחה את בקשת העיכוב: אלאור אזריה ייכנס ביום רביעי לכלא

פרקליטיו הקודמים של אזריה: "קוראים לרמטכ"ל להמתיק את עונשו"

השכמה ב-5:00, מדי צבא ארה"ב וניקוי חדרים: מה מחכה לאזריה בכלא?


עורך דינו של אזריה, יורם שפטל, התייחס הבוקר לכניסתו של אלאור לכלא. "זהו יום עצוב לצה"ל ולרוב של 90-85 אחוז מאזרחי ישראל",  טען והוסיף, "אני מרגיש רע כמו רוב אזרחי ישראל". בהמשך תקף בדבריו את התקשורת וטען כי לא נקט בקו הגנה שגוי משום שקיבל את התיק לאחר ההרשעה.

 

בווידאו: עו"ד שפטל מתייחס למאסרו של אזריה


לאחר הכניסה יחל החייל המשוחרר בהליך קבלה מסודר שינוהל על ידי סגל הקבלה של מתקן הכליאה. בשלב הבא, אזריה ייקלט על ידי מ"פ הקבלה ויעבור הליך קליטה שגרתי שיכלול פתיחת תיק כלוא ידני וממוחשב, הפקדת ציוד אישי וקבלת מדים כנדרש. בסיום התהליך הוא יועבר לפלוגה בה ירצה את עונשו. עם הגעתו הוא יעבור ראיון אצל המ"פ, במסגרתו יוגדרו לו הנהלים ביחידה. בנוסף, אזריה יעבור ועדת מיונים שבמסגרתה יפגוש מש"קית ת"ש, רופא, קב"ן, שליש ועוד.

 

סגל היחידה נערך לשהותו של אזריה, שצפוי לקחת חלק בכל הפעילויות שבשגרה (בהן עבודות, פעילויות חינוך ושיקום), במסגרתה הם מתכננים להעניק לו יחד ככל שאר הכלואים. החייל צפוי לזכות לביקורים מצד משפחתו החל מ-10 ימים לאחר שייקלט, והוא יזכה להיפגש עמם אחת לשבועיים, בהתאם לנהלים. הוא יוכל לצאת לחופשה בהתאם לנהלי הכלא לאחר שירצה לפחות שליש מעונשו. אם יגיע בקשה לחופשה בחגי ישראל, זו תישקל על ידי הגורמים הרלוונטיים.


אמש, מספר שעות לפני שנכנס לכלא 4, חגג אזריה בביתו שברמלה במסיבת יום ההולדת של אמו אושרה - שהפכה למסיבת פרידה מהחייל. אלאור חגג יחד עם בני משפחתו, חברים קרובים ותומכים רבים שהגיעו למסיבה. בסרטון מהאירוע נראית משפחת אזריה מתחבקת על רקע השיר "גיבור של אמא" של הזמר משה פרץ, כשברקע האנשים הסובבים אותם מוחאים להם כפיים. בנוסף, ניתן לראות שלט ועליו נכתב "אלאור, כולנו איתך".

 

בווידאו: אזריה חוגג ביום הולדתה של אמו - ונפרד מהקרובים לו >>

 

ניסה, ללא הצלחה, לדחות את כניסתו לכלא

בית הדין הצבאי דחה את בקשת צוות ההגנה של אזריה לדחיית כניסתו לכלא עד להחלטת הרמטכ"ל גדי איזנקוט האם להמתיק את עונשו, ובשל כך הוא ייכנס כבר הבוקר לכלא 4 שם ירצה את עונשו. נשיא בית הדין הצבאי לערעורים, האלוף דורון פייליס, שדן בערעור, קבע כי אין לדחות את כניסת החייל המשוחרר לכלא. אזריה, אם כן, מחוייב להתייצב עד השעה 10:00 בבוקר לתחילת ריצוי 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו.

 

בדיון דרש סנגורו של אזריה, עורך הדין יורם שפטל, לדחות את הכניסה ב-21 יום. לטענתו, שלושה שבועות הן פרק הזמן המקסימלי בו איזנקוט יכול להודיע אם בכוונתו להמתיק את העונש של החייל שהורשע או לא. מנגד, התובע נדב ויסמן התנגד לכל עיכוב: "אין שום הצדקה".

 

בפנייה להמתקת עונשו שהעביר לרמטכ"ל ביום חמישי, לא הביע אזריה חרטה על הירי שביצע אל עבר המחבל בחברון. יחד עם זאת, הוא כן טען כי לא היה מבצע את המעשה אם היה יודע שעל המחבל לא היה מטען. "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו", כתב.

 

 

יתעורר בכל בוקר בשעה 5:00. אזריה ואמו בהכרעת ערעורו בבית המשפט הצבאי (ארכיון)
 

יתעורר בכל בוקר בשעה 5:00. אזריה ואמו בהכרעת ערעורו בבית המשפט הצבאי (ארכיון)(רויטרס)

 

השכמה מוקדמת ועבודות רס"ר: מה מצפה לאזריה במאסר?

אזריה ייכנס כאמור לכלא 4 הנמצא בבסיס צריפין, הנחשב לכלא בעל תנאים נוחים יחסית. צה"ל יעשה את כל המאמצים שכניסתו לריצוי המאסר תהיה רגילה ככל האפשר בהתחשב בנסיבות. כמו כל חייל אחר, גם אזריה יעבור את המסלול הטיפוסי: הוא יעבור ראיון עם קצין שיבדוק האם הוא מסוכן והאם יש לו נטיות אובדניות, לאחר מכן יילקחו חפציו האישיים שיושארו כפיקדון. בהמשך, הוא ישובץ בפלוגה על פי העבירה והסכנה שנובעת ממנו, כאשר כל החיילים רוצים להיות בפלוגות שיש בהם לוחמים ולא חיילים עבריינים.

 

ימיו בכלא יחלו בהשכמה בשעה 5:00, שלאחריה הוא ייאלץ לנקות את החדר, לצעוד לארוחת בוקר בשני טורים, לחכות שהסגל יתיישב ורק אז לאכול. מיד אחר כך ייצא לפעילויות שונות,כגון ניקיון, צביעה, עבודת רס"ר והג'וב הנחשק - לשמור באחד המגדלים עם משרוקית.

הפעילים התומכים באזריה מכינים לו שיירת מכוניות שתלווה אותו מהבית ברמלה עד לכלא בצריפין. מנהל מטה המאבק למען אזריה, רן כרמי בוזגלו, סיפר ב"חמש עם רפי רשף" על ההכנות ליום: "אני רואה בזה שיא של מאבק נחוש ועיקש - כנגד כל הסיכויים הצלחנו לחדור ללבבות העם. נלווה אותם בגאון ונפגין את פניו היפות של עם ישראל, זו הפגנת תמיכה וחיזוק".

 

 

ייפגש עם משפחתו פעם בשבועיים. ביתו של אזריה ביום שחרורו מצה
 

ייפגש עם משפחתו פעם בשבועיים. ביתו של אזריה ביום שחרורו מצה"ל(ללא קרדיט)