ח"כ חזן צילם "סלפי" עם טראמפ – נתניהו ניסה למנוע את המבוכה

במהלך קבלת הפנים לנשיא ארה"ב בנתב"ג צילם חבר הכנסת מהליכוד תמונה משותפת, רה"מ תפס בידו • עוד מה"סמול טוק" על השטיח האדום: השר ארדן סיפר על פיגוע בת"א למרות שהמשטרה דיווחה על תאונה, שרה נתניהו למלניה: "יש לנו הרבה במשותף, העם אוהב אותנו, שלא כמו התקשורת"

טקס קבלת הפנים לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ סיפק כמה רגעים מביכים. בראשם, חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) שביקש לצלם תמונת "סלפי" עם הנשיא. ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה למנוע את המבוכה ונגע בידו של חזן, הוא לא הבין את הרמז והרים את הטלפון לצילום.

 

כבר בירידתו של הזוג הנשיאותי מהמטוס הקליטו המיקרופונים את מלמולי המבוכה: "אנחנו אף פעם לא יודעים מה הפרוטוקול לדברים האלה", אמר ראש ממשלת ישראל. "הגעתם ביום חם מאוד", הוסיפה שרה רעייתו, "איני יכולה להגזים באסירות התודה שלי ובהערכה שלי לכם".

 

>> ביקור טראמפ - כתבות נוספות:

התרחקו מירושלים: ביקור טראמפ - מפת חסימות הכבישים המלאה

דיווח: טראמפ סיכם עם א-סיסי על ועידת שלום בהשתתפות נתניהו ואבו מאזן

מקורות ברשות: "אבו מאזן מוכן לתת יותר מאי פעם במו"מ עם ישראל"

 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בחר לעדכן את הנשיא בחשד לפיגוע טרור, למרות שהמשטרה קבעה כשעתיים לפני כן כי מדובר בתאונת דרכים. "ייתכן שהייתה היום מתקפת טרור בישראל", אמר ארדן, "אנחנו עדיין בודקים. מאוד קשה לקבוע".

 

מיד לאחר פרסום דבריו בתקשורת הוא האשים: "בניגוד לשקר של הפרשן שתמיד 'מדייק' בפרשנויותיו, לא אמרתי לנשיא שהדריסה בת״א היתה טרור".

 

 

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סיפקה רגע משלה כשפנתה לאשה הראשונה של ארה"ב, מלניה טראמפ, והתלוננה על היחס התקשורתי. "רוב האנשים בישראל, שלא כמו אמצעי התקשורת, אוהבים אותנו ולכן אוהבים גם אתכם", אמרה שרה נתניהו. "יש לנו הרבה מן המשותף", הוסיפה, "נדבר על כך כשנתראה".

 

 

הנשיא טראמפ ורעייתו עם רה
 

הנשיא טראמפ ורעייתו עם רה"מ נתניהו ואשתו (היום)(רויטרס)

 

שר החינוך נפתלי בנט לא פספס הזדמנות לשכנע את טראמפ בעמדותיו. "ברוך הבא לישראל אדוני הנשיא", אמר בנט, "ביום ההולדת לאיחוד לירושלים אנחנו מצפים ממך להיות הנשיא הראשון שמכיר בירושלים מאוחדת". טראמפ השיב: "וואו זה רעיון טוב". שר התיירות לוין אמר לאחר קבלת הפנים: "ביקשתי ממנו דבר אחד - שילך בעקבות דוד המלך ויכיר באחדותה של ירושלים".

 

שר החוץ של ארה"ב רקס טילרסון, נפל בלשונו כשתדרך עיתונאים אמריקניים לאחר טקס קבלת הפנים. "טראמפ טס לתל אביב, ביתה של היהדות", אמר טילרסון, בזמן שהנשיא היה בדרכו למשכן הנשיא ריבלין בירושלים.

 

<figure data-alias="ביקור-נשיאותי-דונלד-טראמפ-בישראל" data-version="0.1.1" class="tline-iframe op-interactive" style="text-align: center; margin: 0 auto"><iframe class="tline-iframe-nojs" src="https://view.tline.io/embed/ביקור-נשיאותי-דונלד-טראמפ-בישראל/?noJS=1&v=0.1.1" height="500" width="100%" scrolling="yes" frameborder="0"></iframe></figure><script src="https://tline.io/assets/js/release/loader.js"></script>