פרקליט נתניהו שמרון היה מודע להקלטות מוזס - וייחקר

ראש הממשלה סיפר כי הקליט את מו"ל "ידיעות אחרונות" למקרה שבו חוק "ישראל היום" היה עובר, ואילו הוא היה מפסיד בבחירות • על הסיגרים: "אני לא יכול לעשן לפעמים בגלל בעיה באף"

יממה לאחר החקירה הרביעית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחדשות 10 נחשפים היום (רביעי) פרטים חדשים מתוך החקירות.

 

פרקליטו של נתניהו, עורך הדין דוד שמרון, ידע מראש על הכוונה להקליט את המוציא לאור של "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס. השוטרים ביקשו מנתניהו רשות לחקור את שמרון, והוא החליט לאפשר זאת והסיר את חסיון עורך הדין - לקוח שביניהם.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

ארנון מילצ'ן נחקר שוב בארצות הברית

אלשיך על חקירות נתניהו: "אנחנו נמצאים בשלבים אחרונים"

חקירת נתניהו הופסקה זמנית: טראמפ ורה"מ שוחחו בטלפון

 

כאשר התבקש לענות על השאלה "מדוע הקלטת את מוזס"?, ענה: "רציתי להשתמש בהקלטות אילו חוק 'ישראל היום' היה עובר והייתי מפסיד בבחירות".

 

חקירותיו של נתניהו טרם הסתיימו

במקביל, נתניהו סיפק הסבר רפואי מעניין על היקף השימוש שלו בסיגרים, ומשכלל את ההגנה שלו. לדבריו, הוא לא יכול לסכום כמה סיגרים בדיוק קיבל ממילצ'ן ומה היה שווים, אבל הסכום המדובר, מאות אלפי דולרים, נראה לו מוגזם. הסיבה היא, לטענתו, היא העובדה שיש לו בעיה רפואית באף וישנן תקופות שבהן הוא לא יכול לעשן.

 

על עובדה אחת משמעותית בתיק 1,000 ישנו ויכוח. נתניהו מכחיש את השיטתיות שעובדיו של מילצ'ן תיארו בחקירות שלהם - בקשת קניית סיגריות באופן מיידי לאחר שהם אוזלים. לטענתו של ראש הממשלה, לאחר שהסיגרים אזלו, הוא היה רוכש אותם בעצמו.

 

ניתן להגיד בזהירות רבה כי על פי שיחה סגורה של היועץ המשפטי, אביחי מנדלבליט, ישנן מספיק ראיות לכאורה בשביל להגיש נגד נתניהו כתב אישום בתיק זה בגין מרמה והפרת אמונים. בד בבד, מחומר החקירה עולה כי כל רכישותיו של המיליארדר ג'יימס פאקר היה מועבר למשפחת נתניהו, בעוד שמתוך רכישותיו של איש העסקים ארנון מילצ'ן, שני שליש היה מעובר למשפחתו של ראש הממשלה והשליש הנוסף היה לצרכיו האישיים.

 

כפי שזה נראה כרגע חקירותיו של נתניהו טרם הסתיימו ויחלפו לפחות עוד חודש וחצי עד שהמשטרה תעביר את סיכומיה לפרקליטות.