בנט על פגישת נתניהו-טראמפ: "מהיום הדברים יהיו מאוד שונים"

בבוקר שלאחר פגישתם של רה"מ הישראלי עם הנשיא האמריקני, נמשכות התגובות במערכת הפוליטית. שר החינוך בנט: "זה מהלך משמעותי, ראש הממשלה שינה קו". גלאון: "נתניהו מקריב את פתרון שתי המדינות למען עוד יום על הכיסא"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגדיר את פגישתו אמש (רביעי) עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ כמצוינת, והתגובות בקשת הפוליטית נעות בין תמיכה בדבריו להבעת התנגדות חריפה.

 

"24 שנים מדברים על מדינה פלסטינית, עולה נשיא ארצות הברית וראש הממשלה הישראלי, ושניהם עושים מאמצים גדולים מלהימנע מלומר שזו הדרך (פתרון שתי המדינות)", אמר שר החינוך נפתלי בנט בראיון לתוכניתה של אילה חסון ב-103FM. "זה מהלך מאוד משמעותי ואני שמח שהצלחנו להביא לדבר הזה. ראש הממשלה בהחלט שינה קו ממה שהיה עד אתמול, וממה שיהיה מהיום אלה דברים מאוד מאוד שונים".


>> כתבות נוספות אודות פגישת נתניהו-טראמפ:

ראש הממשלה ביקש הכרה ברמת הגולן, אין הסכמה על ההתנחלויות

טראמפ לנתניהו: "בכל משא ומתן הצדדים יצטרכו להתפשר"

גם אם נתניהו לא מאמין בפתרון שתי המדינות - הוא חייב אותו בשביל הסכם

 

גם שר התחבורה ישראל כץ התראיין לתוכניתה של חסון, וכמו בנט - גם הוא תמך בדבריו של נתניהו: "אנחנו בצד של הטובים ואחרים עוברים להיות בצד של הרעים. הייתי אומר שהמסר המרכזי שהיה אתמול זה שישראל, וגם המדינות הסוניות באזור 'אין' ואיראן והאחים המוסלמים 'אאוט'. אם אני אקח את הסיסמא של טראמפ, אז ישראל תחילה באזור".

 

"היסטוריה. הנשיא טראמפ מודיע שלאיראן לא תהיה פצצה גרעינית גם בעתיד, הוא פתוח לרעיונות חדשים בסוגיית הסכסוך. בהצלחה לראש הממשלה בפגישה היסטורית זאת", צייצה שרת המשפטים איילת שקד.

 

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="he"><p lang="iw" dir="rtl">היסטוריה. הנשיא טראמפ מודיע שלאיראן לא תהיה פצצה גרעינית גם בעתיד, הוא פתוח לרעיונות חדשים בסוגיית הסכסוך. בהצלחה לרוה״מ בפגישה היסטורית זאת</p>&mdash; איילת שקד (@Ayelet__Shaked) <a href="https://twitter.com/Ayelet__Shaked/status/831926707233906689">15 בפברואר 2017</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

 

שר האוצר משה כחלון התייחס גם הוא לביקורו של נתניהו בארה"ב. "אין ספק שהמפגש של טראמפ ונתניהו הוא מפנה דרמטי בתולדות יחסי ישראל ארה"ב", אמר במהלך טקס של FIDF לחיילים בודדים, "רה"מ מצא שם אוזן קשבת, בעיקר לצרכים הבטחוניים של מדינת ישראל. אני חושב שהמרחב שהנשיא טראמפ איפשר לרה"מ הוא מאוד חשוב לשני הצדדים".

בשונה משקד, ח"כ זהבה גלאון (מרצ) לא התלהבה במיוחד מהפגישה בין השניים: "לא הולכת להיכנס לפרשנויות של טראמפ. האינטרס הישראלי נותר זהה: פתרון שתי המדינות. גם אם נתניהו מוכן להקריב אותו למען עוד יום על כיסא עור צבי".

 

ח"כ תמר זנדברג הצטרפה לדבריה של גלאון: "להקשיב להצהרות הבית הלבן זה כמו להסתכל בעננים: כל אחד ימצא שם מה שהוא רוצה. הסדר מדיני והפסקת הכיבוש הוא אינטרס שלנו במזרח התיכון, לא בוושינגטון".

 

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="he"><p lang="iw" dir="rtl">לא הולכת להיכנס לפרשנויות של טראמפ. האינטרס הישראלי נותר זהה: פתרון שתי המדינות. גם אם נתניהו מוכן להקריב אותו למען עוד יום על כיסא עור צבי</p>&mdash; זהבה גלאון (@zehavagalon) <a href="https://twitter.com/zehavagalon/status/831926765148917770">15 בפברואר 2017</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>