ראיון ראשון עם שר הכלכלה אלי כהן: "נפעל לסייע לעסקים בינלאומיים"

שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) מתראיין לראשונה מאז שנכנס לתפקידו לתכנית "המטה המרכזי" ובה פרס את תכניתו. "הייתה אווירה אנטי עסקית כאן. צריכים להבין שההכנסות מגיעות ממיסים המגזר העסקי ומהשכירים". השר כהן התייחס גם לחקירת ראש הממשלה: "אני סומך על הפרקליטות שיעשו את עבודתם"

שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) בראיון ראשון מאז שנכנסו לתפקידו. "אני הולך לבוא ולדאוג לכך שתהיה צמיחה במדינת ישראל", אמר כהן בראיון ל"המטה המרכזי".

 

השר כהן פרס את משנתו הכלכלית ואמר כי הוא יסייע לחיזוק עסקים בינלאומיים. "מאז אינטל למעלה מ-15 שנה לא הגיעה לכן אף חברה בינלאומית. הייתה אווירה אנטי עסקית כאן. צריכים להבין שההכנסות מגיעות ממיסים המגזר העסקי ומהשכירים".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

אחרי שבת אביבית: שבוע חורפי וסוער צפוי בכל הארץ

דיווח: טראמפ צפוי לעדכן את אבו-מאזן אודות הפגישה עם נתניהו

 

השר כהן הוסיף כי "בתקציב האחרון הובלנו להפחתת מס החברות. גם מס לחברות הייטק הורדנו וכל הנושא של הפחתת הרגולציה נעשה. בנוסף אנחנו נטפל בנושא של יוקר המחייה".

 


שר הכלכלה התייחס גם ליוקר המחיה: "25,000 דירות שווקו במסגרת מחיר למשתכן. עד סוף שנת 2017 אנחנו נשווק למעלה מ-50,000 דירות. אין לי ספק שהפתרון הוא 'מחיר למשתכן'".

 

בנוגע לחקירת ראש הממשלה אמר השר כהן, "אני סומך על הפרקליטות שיעשו את עבודתם. נחכה עד שהבדיקה או החקירה תסתיים ונראה את ההמלצות".

 

עוד אמר השר כהן על חוק ההסדרה כי "החוק לא מדבר על הסדרה של מאחזים בלתי חוקיים אלא מאחזים שנבנו בעידוד של מדינת ישראל".