יעדכן את אבו מאזן? פגישת נתניהו-טראמפ האחרונה
יעדכן את אבו מאזן? פגישת נתניהו-טראמפ האחרונה
,קובי גדעון / לע"מ

דיווח: טראמפ צפוי לעדכן את אבו-מאזן אודות הפגישה עם נתניהו

העיתון "אלקדס" ציטט בכירים פלסטינים הטוענים כי הנשיא האמריקני צפוי ליצור קשר עם יו"ר הרש"פ, לאחר הפגישה עם ראש ממשלת ישראל בשבוע הבא. עוד נטען, כי בכיר ברשות נפגש עם גורמים בטחוניים אמריקנים, וקיבל מהם "מסרים מעודדים" אודות מדיניות הממשל החדש

נמשכות ההכנות לקראת פגישת נתניהו-טראמפ בשבוע הבא: עיתון "אלקדס" היוצא לאור במזרח ירושלים דיווח היום (שבת) מפי בכירים פלסטינים, כי הנשיא האמריקני צפוי לעדכן את יו"ר הרשות אבו מאזן בדבר הפגישה.


עוד דווח העיתון, כי גורמים פלסטינים רשמיים אישרו שראש המודיעין של הרשות, מאג'ד פרג', ביקר לאחרונה יחד עם משלחת מטעמו בארצות הברית, ונפגש שם עם בכירים ביטחוניים בממשל האמריקני. לטענתם, הוא קיבל מהם מסרים מעודדים בנוגע לאי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, ובנוגע להתנחלויות.

 

סלאם פיאד המינוי בוטל לאחר התערבות אמריקנית
 

סלאם פיאד המינוי בוטל לאחר התערבות אמריקנית(רויטרס)

 

הדיווחים מגיעים לאחר הזעם ברשות הפלסטינית, בשל ביטול מינויו של ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר, סלאם פיאד, לשגריר האו"ם בלוב - לאחר התערבות שגרירת ארה"ב בארגון, ניקי היילי. "במשך זמן רב מדי האו"ם התנהג בצורה מוטה שלא בצדק לטובת הרשות הפלסטינית עד לכדי פגיעה בחברתנו ישראל", כתבה היילי.

 

במקביל שב והתייחס היום טראמפ לצו ההגירה שהוקפא, ואמר כי "מערכת המשפט האמריקנית מקולקלת". בציוץ בטוויטר כתב טראמפ כי "77 אחוזים מהפליטים שהורשו להיכנס לארצות הברית מאז שהוקפא צו ההגירה שכניסתן נאסרה - זה כל כך מסוכן".

 

הוא התייחס גם לחומה עם מקסיקו והערכות שהתפרסמו בדבר העלות הגבוהה של החומה: "כשאתערב, המחיר יהיה נמוך". ובתוך כך אמר סטנלי פישר, מי שהיה נגיד בנק ישראל וכעת משמש סגן יושב ראש הבנק הפדרלי האמריקני, כי "ישנה אי וודאות רצינית,סביב המדיניות הכלכלית תחת ממשל טראמפ".