BETA

05.02.2017

15:38

עודכן:

תרוץ לראשות ההסתדרות. ח"כ יחימוביץ'
תרוץ לראשות ההסתדרות. ח"כ יחימוביץ'
,ללא קרדיט

ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה: ארוץ לראשות ההסתדרות

חברת הכנסת מטעם "המחנה הציוני" הודיעה כי בכוונתה להתמודד מול אבי ניסנקורן על תפקיד יו"ר ההסתדרות מטעם סיעתו של איתן כבל. "יחד נהפוך את הארגון החשוב הזה לראש חץ חברתי עוצמתי, אמיץ ונקי כפיים", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה

חברת כנסת שלי יחימוביץ' הודיעה היום (ראשון) כי בכוונתה לרוץ לראשות ההסתדרות בבחירות שיתקיימו במאי הקרוב. יחימוביץ' תתמודד על התפקיד במסגרת סיעתו של ח"כ איתן כבל.

 

יחימוביץ' תתמודד לתפקיד לאחר שחתמה הבוקר על הסכם בינה ובין יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, ולפיו תתמודד מטעם סיעתו בהסתדרות. "אני מודה לחברי ולשותפי איתן כבל שהעמיד לרשותי את סיעתו. יחד נהפוך את הארגון החשוב הזה לראש חץ חברתי עוצמתי, אמיץ ונקי כפיים למען הזכות הבסיסית להתפרנס בכבוד", אמרה יחימוביץ'. עם זאת, כדי שיחימוביץ' תוכל להתמודד לתפקיד, ח"כ כבל צריך לנצח בבית המשפט את באי הכוח שלו בסיעה, שלא מוכנים להריץ אותה לתפקיד.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

ליברמן התחרט: גל"צ תישאר בצה"ל ולא תעבור למשרד הביטחון

תיעוד: תושב נתניה דוקר צעיר בכתפו בסמוך למועדון בתל אביב

בג"ץ דחה בחודש את פינוי תשעת הבתים בעפרה

 

"החלטתי להתמודד על כהונת יו"ר ההסתדרות, ואני מבקשת מכם, נשים וגברים מכל קצוות הקשת הפוליטית, להעניק לי את הזכות להנהיג את הארגון הזה ולחולל בו מהפך. להפוך את הגוף הזה, שאני מאמינה בחשיבותו בכל לבי, לראש חץ חברתי רב עוצמה, נקי כפיים ודמוקרטי באמת. למען תיקונו של עולם העבודה, למען הזכות הכל כך פשוטה ובסיסית להתפרנס בכבוד ולחיות בכבוד, למען החברה הישראלית כולה", כתב יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה.

 

 

תתמודד מולו על תפקיד יו
 

תתמודד מולו על תפקיד יו"ר ההסתדרות. אבי ניסנקורן(דניאל בר און)

 

"אני מבקשת להודות מעומק הלב לחברי ולמי שיהיה מעתה שותפי לדרך, ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, שהעמיד לרשותי, ברוחב לב ובנכונות ומתוך אמונה, את סיעתו בהסתדרות, הנושאת את השם המדויק 'בית חברתי'. שמחה על השותפות הזאת", הוסיפה חברת הכנסת. "הבוקר, אחרי כמה ימים לא פשוטים שבהם נעשו ניסיונות כוחניים שכמו נלקחו מ'בית הקלפים' למנוע מאיתנו התמודדות, כדי להתחמק מבחירות דמוקרטיות, נחתם ביני ובין איתן ההסכם, ואנחנו יוצאים לדרך".

 

"יותר מחצי מיליון עובדים במדינת ישראל ילכו לקלפי ויבחרו באופן דמוקרטי מי תנהיג או ינהיג אותם. הסיכויים שלי לנצח נבדקו ביסודיות, והם גבוהים מאוד. אבל זו לא תהיה התמודדות פשוטה, והיא תיעשה בידיים חשופות ובלי אמצעים כספיים אל מול מנגנון ענק ומפוצץ בכסף. רוח ההתנדבות, האמונה, ההתלהבות שבלב, האווירה הציבורית - מנצחים כסף ועסקאות, ולכן אני זקוקה לכם כדי שבסופו של יום, כמו תמיד, לא אהיה חייבת לתת דין וחשבון לשום מנגנון ולשום בעל הון, אלא לכם ורק לכם. לשרת אתכם בנאמנות, בעצמה, בחריצות ובמסירות, בלי לפחד מאיש", אמרה.

 

יחימוביץ' אמרה כי היא התלבטה האם לרוץ לתפקיד מזה מספר חודשים: "בראש ובראשונה משום שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה, וגם משום שאני מעריכה שאנחנו עומדים לפני זעזועים ושינויים במערכת הפוליטית, שיש לי הכוח להיות חלק משמעותי בהם ואף לעצב אותם. מצד שני, מי כמוכם יודע שסדר היום החברתי, הקרב על הזכות להתפרנס בכבוד בלי להתנצל על כך, העבודה המאורגנת והסולידריות, המאבק להקטנת הפערים ולהפסקת ניצולם של עובדים באמצעות שיטות העסקה פוגעניות ועושקות - הם הליבה של האמונה שלי".

 

 

תתמודד מטעם סיעתו. ח
 

תתמודד מטעם סיעתו. ח"כ איתן כבל(עמוד הפייסבוק של איתן כבל)

 

"אני מאמינה שבהעדר הזכות להתפרנס בכבוד, כל הזכויות האחרות מתגמדות ממילא ושאלה סוגיות לאומיות גורליות לא פחות מאחרות. אני מאמינה שבנסיבות הקיימות, זה המקום שבו אוכל להשפיע באופן הכי עוצמתי על גורלה של החברה הישראלית. למי שבצד השני של המתרס הפוליטי, שמביעים בי לא פעם תמיכה והערכה אבל אומרים בצער שהם לא יכולים להצביע לי - הנה יש לכם הזדמנות להצביע בשבילי בלב שלם", הוסיפה.

 

בסיום הודעתה, פנתה יחימוביץ' לאנשי המחנה הפוליטי שלה: "אני יודעת שרבים מכם היו מעדיפים שלא אעשה את הבחירה הזאת. מבקשת מכם שתבינו את הבחירה שלי ואת מניעיה. שתבינו שיש כאן הזדמנות מדהימה להשפיע על המדינה. שתסמכו עליי, שתישארו איתי, שבשום אופן לא תעזבו את המפלגה - אני מאוד זקוקה לכם גם בה, וכמובן ושתחזקו אותי ותעזרו לי כמו שרק אתם יודעים. בהצלחה לכולנו".

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, יתייחס להודעתה של יחימוביץ' מאוחר יותר היום.