תקף את נתניהו. ח"כ אורן חזן
תקף את נתניהו. ח"כ אורן חזן
,חדשות 10

ח"כ חזן על חקירות רה"מ: "לא יהיה אפשר להמשיך במציאות הזו אם יוגש כתב אישום"

כשהתראיין במהלך "שבתרבות" בבאר שבע, העלה ח"כ אורן חזן את האפשרות כי אולי צריך לחוקק חוק של הליך נבצרות במקרה וכתב אישום מוגש נגד ראש ממשלה. ח"כ לבני: "חוק ההסדרה עושה לנו יותר נזק מ'שוברים שתיקה' ו'בצלם', העברת החוק תוביל את חיילי צה"ל להאג"

ח"כ אורן חזן (הליכוד) התייחס היום (שבת) לחקירתו של ראש הממשלה, ואמר כי נתניהו לא יוכל להמשיך בתפקידו אם יוגש נגדו כתב אישום באחת הפרשיות בהן הוא מעורב. ח"כ לבני: "חוק ההסדרה יוביל את חיילי צה"ל להאג".

 

"אני מציע אולי לחוקק חקיקת בזק של הליך נבצרות, שראש ממשלה או שר שמוגש נגדו כתב אישום יהיה נבצר מתפקידו כדי שאף אחד לא יוכל לטעון שקיבל החלטות בגלל החקירה. היה ולא יורשע, יוכל לשוב לתפקידו - או שימנו לו ממלא מקום. אי אפשר להמשיך עם המציאות הזו", אמר חזן באירוע "שבתרבות" בבאר שבע.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

איראן עורכת תרגיל צבאי לשיגור טילים: "נפגין את מוכנותו מול כל הסכנות"

20 שנה לאסון המסוקים: האחים השכולים נפגשים לראשונה

שריפה בכרמלית בחיפה: קרונות עלו באש, החשמל נותק באזורים הסמוכים

 

ח"כ חזן גם התייחס לפינוי עמונה הטרי, ואמר כי ניתן היה לעצור את הפינוי: "לו הממשלה הייתה מחליטה שהיא רוצה שעמונה תישאר על ההר, לא היה פינוי, הכל עניין של מנהיגות. לקרקעות האלה אין דורש. לו המדינה הייתה מחליטה להכריז על האדמות האלה אדמות מדיני, לא היה פינוי". חזן אף טען כי פנה לח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) במהלך הפינוי ואמר לו כי על שר החינוך נפתלי בנט "להניח את המפתחות וללכת הביתה": "אתה לא יכול לשקר ביודעין ולומר להם שהם לא יפונו. זו לא ממשלה ימנית, ממשלה שמפנה התיישבות היא לא ימנית. אבוי לנו אם בנט יהיה ראש הממשלה, אדם שהוליך שולל ציבור פעם אחת יעשה זאת לאורך כל דרכו".

 

גם ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) תקפה את נתניהו, וב"שבתרבות" בנס ציונה אמרה כי על ראש הממשלה להחליט האם הוא נוסע להיפגש עם הנשיא האמריקני טראמפ כבנט או כמי ששומר על האינטרס הישראלי: "אם יתעקש על כל קרוואן, זה יהיה בבחינת תפסת מרובה לא תפסת דבר. חוק ההסדרה עושה לנו יותר נזק מכל 'שוברים שתיקה', 'בצלם' או ארגון אחר. העברת החוק תוביל את חיילי צה"ל להאג".

 

 

עימותים בין מפגינים בעמונה לשוטרים במהלך הפינוי
 

עימותים בין מפגינים בעמונה לשוטרים במהלך הפינוי(רויטרס)

 

מתנגד נוסף לחוק ההסדרה היה השר צח הנגבי (הליכוד), שב"שבתרבות" בנס ציונה אמר כי החוק הוא מניפולציה פוליטית: "לאנשים בימין לא היה את האומץ להגיד למתנחלים את האמת, סביר להניח שהוא לא יעבור". לאחר דבריו של הנגבי, הצטרפה לרשימת התוקפים גם ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני): "לממשלות הימין לדורותיהן כבר הייתה היכולת לבנות ולספח, אבל אלה בסך הכל מילים ריקות בשירות מסע ההתחנפות של נתניהו לימין הקיצוני".

 

"אחרי 10 שנים בשלטון אפשר להגיד בבירור שנתניהו יודע טוב מאוד מה המחיר של הוצאת הרעיונות המופרעים של בנט וסמוטריץ' לפועל, וגם הוא מבין שאסור לו לאפשר להם לקרוא", הוסיפה שפיר. ח"כ עפר שלח, שנאם ב"שבתרבות" בתל אביב, הצטרף למתנגדים: "נתניהו עצמו נאבק בחוק הזה, הוא עצמו אמר שההסדרה תביא אותנו להאג והוא מעביר את החוק הלא חוקתי הזה בכנסת כי בקואליציה הזו, הסמוטריץ' מכשכש בראש הממשלה".

 

"חוק ההסדרה שהממשלה מביאה בשבוע הבא בוא בגדר פיגוע חוקתי, מוסרי ודמוקרטי ונעשה את הכל כדי לעצרו", אמר ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) ב"שבתרבות" באילת. "נתניהו לא נרתע מלהקריב את האינטרס הלאומי עבור הישרדות אישית כדי לקרוץ למתנחלים מחדש אחרי עמונה. זהו צעד מסוכן נוסף בדרך לניסיון לספח את השטחים ולאבד את הרוב היהודי במדינה בגלל חזיונות משיחיים. החוק יחזור כמו בומרנג למתנחלים כי הוא יעמיד מחדש על הפרק גם את הלגיטימיות של הגושים עצמם שאמורים להישאר חלק מישראל בהסדר העתידי".

 

 

זוכה לביקורת חריפה. רה
 

זוכה לביקורת חריפה. רה"מ בנימין נתניהו(רויטרס)