כ-200 נוסעים תקועים ברחבי העולם בעקבות איסור הכניסה של טראמפ

חברות התעופה לא יודעות מה לעשות עם נוסעים שעליהם נאסר להיכנס לארה"ב בעקבות הצו שעליו חתם טראמפ. אלפי בני אדם הפגינו כנגד מדיניות הנשיא נגד פליטים וגם חברות ההייטק הגדולות הצטרפו למאבק מחשש שעובדיהם יעצרו בביקורת הגבולות בנמלי התעופה

כ-200 נוסעים תקועים בטרמינלים ברחבי העולם, מכיוון שחברות התעופה חוששות כי לא יתנו להם להיכנס לארצות הברית, בעקבות הצו שעליו חתם הנשיא דונלד טראמפ.


חברות התעופה לא יודעות מה לעשות עם נוסעים שהם אזרחי אחת מתוך שבע המדינות שעליהם אסר טראמפ להיכנס לארה"ב. גם עובדי החברות עצמם, שחלקם מוסלמים, לא יודעים אם יוכלו להיכנס למדינה במסגרת עבודתם.

 

"טראמפלנד" - כתבות נוספות:

"לא רוצים מוסלמים קיצוניים כאן": טראמפ חתם על צו להגבלת מספר הפליטים

טראמפ על העברת השגרירות: "מוקדם לדבר על זה"

נשיא מקסיקו: לא אסע לארה"ב לפגישה עם טראמפ

 

בתוך כך אלפי בני אדם הפגינו בשדות תעופה בארה"ב נגד הצו הנשיאותי עליו חתם טראמפ שבמסגרתו על אזרחי איראן, עיראק, לוב, סומליה, סודן, סוריה ותימן נאסרה הכניסה למדינה למשך 90 יום. גם מוסלמים המתגוררים בארה"ב העידו כי הם מפחדים לעזוב את המדינה מחשש שהצו יורחב.

 

האיסור תקף גם לבעלי ויזת "גרין קארד" אמריקאית, מה שהביא גם את חברות ההייטק הגדולות להתנגד לצו, שכן חלק מעובדיהם חוששים כי יתקלו בבעיות. חאמיד קאליד דרוויש, עיראקי שעבד כמתורגמן עבור צבא ארה"ב אמר כי למרות שבבעלותו ויזה מיוחדת בדרכון "כשבאתי לכאן התייחסו אליי כאילו אני עובר על החוק, הופתעתי".