"נשאיר אותם בחוץ". טראמפ
"נשאיר אותם בחוץ". טראמפ
,חדשות 10 - צילום מסך

"לא רוצים מוסלמים קיצוניים כאן": טראמפ חתם על צו להגבלת מספר הפליטים

הנשיא הנבחר התחיל במימוש הבטחות הבחירות שלו וחתם על שלושה צווים נשיאותיים, אחד מהם להגבלת כניסת פליטים מוסלמים לארה"ב. "אנחנו רוצים שיבואו לכאן רק אלו שתומכים במדינה ואוהבים את אנשיה"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חתם הלילה (שבת) על על שלושה צווים נשיאותיים, אחד מהם נועד למנוע כניסת פליטים מוסלמים לארצות הברית.

 

הצו משהה באופן מידי את כניסתם של פליטים סורים לארצות הברית. יחד עם זאת לאחר החתימה על הצו ציין טראמפ כי בהמשך תינתן עדיפות למבקשי מקלט מסוריה בארצות הברית המשתייכים לדת הנוצרית.  לפי דיווח של רשת CNN הצו יגביל את מספר המהגרים המורשים להיכנס לארה"ב במהלך 2017 למקסימום של 50 אלף מהגרים.

 

"אני חתמתי כדי להשאיר מוסלמים קיצונים מחוץ לארצות הברית. אנו לא רוצים אותם כאן. צריך לוודא שאנחנו לא מכניסים את אותם איומים שהחיילים שלנו נלחמים מולם מעבר לים", הדגיש הנשיא. עוד הוסיף טראמפ: "אנחנו רוצים שיבואו לכאן רק אלו שתומכים במדינה ואוהבים את אנשיה".

 

 

לא יורשו להיכנס? פליטים בגבול סוריה טורקיה
 

לא יורשו להיכנס? פליטים בגבול סוריה טורקיה(ללא)

 

אתמול שוחח טראמפ בטלפון במשך כשעה עם נשיא מקסיקו, אנריקה פנה-נייטו, והתייחס לשיחה במהלך מסיבת עיתונאים עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי: "מקסיקו ניצחה את המשא ומתן איתנו וגרמה לכך שניראה מטופשים עם גירעון של 60 מיליארד דולר מולה, אני לא אתן לזה לקרות. אני מייצג את העם האמריקני כפי שהוא צריך להיות מיוצג ולא כמו שהיה בעבר, בו הפסדנו לכל מדינה ומדינה".

 

טראמפ צפוי לשוחח היום בטלפון גם עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת, פרנסואה הולנד.