טראמפ על המידע המביך שבידי רוסיה: "ראיתי את הדוח, זה מזויף"

נשיא ארה"ב הנכנס דונלד טראמפ קיים מסיבת עיתונאים ראשונה והתייחס לדיווחים שבידי רוסיה מידע מביך אודותיו. "מודה לכלי התקשורת, חוץ מאחד, שראו את המידע והבינו שזו שטות גמורה", אמר טראמפ והוסיף שאולי זה הודלף מיריביו הפוליטיים

תשעה ימים לפני שהוא נכנס לתפקיד האיש הכי חזק בעולם, דונלד טראמפ מגיב לדיווחים שרוסיה מחזיקה במידע מביך אודותיו. נשיא ארצות הברית הנכנס דונלד טראמפ התייחס הערב (רביעי) לדיווח כי בידי רוסיה תיעוד שלו מבלה עם יצאניות במוסקבה ואמר כי מדובר בשטות מוחלטת.

 

"אני לא יכול לדבר על הפגישות עם המודיעין האמריקני כי זה חסוי, אבל ראיתי את המידע וזה הכל מזויף", אמר טראמפ בפתח דבריו. טראמפ המשיך ואמר כי אולי מי שהדליף את המידע הם יריביו הפוליטיים. מדובר בדוח שהוגש על ידי המודיעין האמריקני לטראמפ ולנשיא היוצא ברק אובמה.

 

עוד כתבות בנושא:


>>> דיווח: בידי רוסיה מידע רגיש אודות טראמפ

>>> טראמפ צייץ: "אנחנו חיים בגרמניה הנאצית?"

 

הנשיא האמריקני הוסיף ואמר כי זה מביש שמידע הודלף מתדרוכי מודיעין ואף העלה את ההאשמה שאולי ארגוני המודיעין עצמם הם אלו שהעבירו את המידע לכלי התקשורת. בנוסף הוא גם התייחס לטענות שהממשל הרוסי התערב בבחירות ואמר: "אני חושב שרוסיה פרצה, אבל יש עוד מדינות שפרצו ועושים מזה פחות עניין".

רשת CNN והאתר "באזפיד" דיווחו מוקדם יותר היום שבידי רוסיה מצוי מידע רגיש ומביך על הנשיא האמריקני. בדיווח נטען כי מדובר במידע אישי ופיננסי בעל רגישות רבה הנוגע לקשריו של טראמפ עם רוסיה. בין היתר נאמר באותו דוח כי רוסיה מחזיקה צילומים והקלטות של טראמפ עם יצאניות רוסיות, בסוויטה הנשיאותית במלון ריץ' קרלטון במוסקבה.

 

בהמשך דבריו התייחס טראמפ לסוגית החזרי המס שלו ואמר כי לא נראה שזה שינה יותר מדי לציבור האמריקני, אך הדגיש כי הנושא נמצא כעת בכל מקרה בבחינה. בנוגע לעסקיו האישיים, טראמפ אמר כי שני בניו ינהלו כעת את החברה שלו שתחתה נמצאים מרבית עסקיו. "יכולתי לנהל את העסק שלי ואת הממשל במקביל, אבל לא אהבתי את האופן שבו זה היה נראה מהצד", הוא הוסיף.