BETA

09.11.2016

19:31

עודכן:

קלינטון הגיבה לראשונה להפסד בבחירות: "זה כואב, אבל טראמפ הנשיא שלנו עכשיו"

המועמדת הדמוקרטית התייחסה לראשונה להפסד הדרמטי למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ. "אנו מחויבים לתת לטראמפ להצליח כנשיא ועלינו לכבד ולשמור על שלטון החוק", אמרה. "אני יודעת שלא ניפצנו את תקרת הזכוכית אבל יום אחד מישהי תעשה את זה". הנשיא אובמה דיבר גם הוא: "זה לא סוד שהיו ביני לטראמפ חילוקי דעות, נדאג שהמעבר יהיה מוצלח וחלק"

מי שהייתה המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, הגיבה הערב (רביעי) על ההפסד בבחירות למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ.

 

בתום לילה דרמטי במיוחד בארצות הברית, זכה דונלד טראמפ ביותר מ-270 האלקטורים הנדרשים, זאת בניגוד לכל התחזיות והסקרים.

 

>> לכתבות נוספות ב"אמריקה בוחרת"

המפלגה החדשה של טראמפ הפכה את הדמוקרטים לשמאל הישראלי

פרשנות: טראמפ הוא הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לנתניהו

נשיא מקסיקו על זכייתו של דונלד טראמפ בנשיאות: "נעבוד יחד"

 

"אתמול בירכתי את דונלד טראמפ והצעתי לו לעבוד איתו עבור המדינה שלנו, איחלתי לו שיהיה נשיא מצליח לכל האמריקנים", אמרה קלינטון בנאום התבוסה שלה. "זו לא התוצאה שייחלנו לה. אני מרגישה גאווה והכרת תודה על קמפיין נהדר שבנינו ביחד שהיה אנרגטי ויצירתי. אני יודעת שאתם מרגישים מאוכזבים, גם אני מרגישה את זה, וכך גם מיליוני אמריקנים נוספים".

 

"הקמפיין שלנו לא היה לאדם אחד, הוא היה למדינה שאנחנו אוהבים ועל לבנות אמריקה שהיא מלאת תקווה ומכילה. אנחנו חייבים לקבל את התוצאות ולהסתכל לעתיד, טראמפ יהיה הנשיא שלנו ואנחנו חייבים לו ראש פתוח", הוסיפה קלינטון. "במשך שנה וחצי הגענו לכל האמריקנים במדינה כדי לנסות ולומר שהחלום הזה מיועד לכולם: למהגרים, ללהט"בים, לנכים. אז עכשיו האחריות שלנו כאזרחים היא להמשיך ולעשות את החלק שלנו, לבנות אמריקה טובה יותר. אני אסירת תודה לעמוד עם כולכם".

 

"זה נותן לי תקווה גדולה לדעת שטים קיין ייצג את ורג'יניה בסנאט. ברק ומישל אובמה - המדינה שלנו חייבת לכם חוב גדול. אנחנו מודים לכם על המנהיגות שלכם. אתם עברתם את כל המדינה עבורי, אני תמיד אהיה אסירת תודה לכם על המסירות שלכם, והרמתם אותי בזמנים שהייתי צריכה", אמרה קלינטון במהלך ההצרה.

 

 

 

"אנחנו חייבים לו ראש פתוח". דונלד טראמפ בנאום הניצחון(חדשות 10)

 

"אתם נתתם את הלב שלכם בקמפיין הזה, לחלק מכם זה היה קמפיין ראשון ולחלקכם לא, אתם אנשי הקמפיין הטובים ביותר שמישהו היה יכול לחלום עליו. למיליוני המתנדבים ומנהיגי הקהילה שדיברו עם שכנים ופרסמו בפייסבוק, אפילו בדפים סודיים, תוודאו שהקול שלכם יישמע. לצעירים: חלק מכם נמצאים בהתחלה, גם לכם יהיו הצלחות והפלות כמו לי, ההפסד הזה כואב. אבל בבקשה, אל תפסיקו להאמין במה שצודק. אנחנו צריכים את זה".

 

"לכל הנשים, במיוחד לצעירות ששמו את האמון שלהם בקמפיין ובי - שום דבר לא הפך אותי לגאה יותר מאשר להיות המנהיגה שלכן. אני יודעת שלא ניפצנו את תקרת הזכוכית עדיין, אבל יום אחד מישהי תעשה את זה, ותקוותי שזה יהיה מוקדם יותר. לכל הילדות הקטנות שצופות בזה, שלא יהיה לכן ספק שאתן בעלות ערך ומגיע לכן לקבל כל הזדמנות שתקבלו", הוסיפה קלינטון בהתייחסה לעובדה כי לא הצליחה להפוך לנשיאה הראשונה של ארצות הברית.

 

"אני מברכת כל יום על כך שאני אמריקנית. אם נעמוד יחד ונעבוד יחד עם כבוד להבדלים בינינו, הימים הטובים שלנו עדיין לפנינו. אני מאמינה שאנחנו חזקים יותר יחד ונתקדם יחד ואסור לכם להתחרט על להילחם על זה. אני אסירת תודה על קבלת ההזדמנות לייצג את כולכם בבחירות האלה, ושהאל יברך אתכם ואת ארצות הברית של אמריקה", סיכמה קלינטון בנאום ההפסד שלה.

 

 

 

"יום אחד מישהי תשבור את תקרת הזכוכית". הילרי קלינטון בנאום ההפסד(רויטרס)

 

גם הנשיא ברק אובמה, שיעזוב את תפקידו בינואר הקרוב, נאם לאחר ההפסד של קלינטון לטראמפ: "ללא קשר אם המועמד שלכם זכה או לא, השמש עדיין זרחה בבוקר הזה. הייתה לי הזדמנות לשוחח עם הנשיא הנבחר טראמפ ולברך אותו על הזכייה בבחירות, והייתה לי הזדמנות להזמין אותו לבית הלבן ולהגיע לכאן מחר כדי לדבר על כך שיהיה מעבר מוצלח בין הממשלים".

 

אובמה התייחס גם לחילוקי הדעות שהיו בינו לבין הנשיא הנבחר: "זה לא סוד שבין טלראמפ לי היו חילוקי דעות, אבל גם לנשיא לשעבר בוש ולי היו חילוקי דעות, אבל הצוות של בוש לא היה יכול להיות יותר מקצועי ובעל חן כדי שיהיה באמת מעבר קל יותר. הוריתי לצוות שלי ללמוד כדי שהמעבר שלנו יהיה מוצלח וחלק, כי כולנו רוצים להצליח בהנהגת המדינה".

 

"הייתה לי גם הזדמנות אתמול בלילה לשוחח עם קלינטון, לא יכולתי להיות יותר גאה בה. היא חיה חיים יוצאים דופן בשירות הציבורי. אני גאה בה, הרבה מאוד אמריקנים גאים בה, המועמדות שלה הייתה היסטורית והעבירה מסר חשוב מאוד לבנותינו בכל הארץ שהן יכולות לשאוף למעלות הגבוהות ביותר בארץ הזאת, ואני מקווה שקליטון תמשיך לעשות עבודה נהדרת לאנשים פה בארצות הברית ובכל העולם", הוסיף הנשיא.

 

"כולם אומרים שביום שאחרי אנחנו חייבים לזכור שכולנו משחקים באותה הקבוצה ושאנחנו באותו הצוות. אנחנו לא רפובליקנים או דמוקרטים, אנחנו אמריקנים ופטריוטים. כולנו רוצים את מה שהכי טוב למדינה, זה מה ששמעתי בדבריו של טראמפ אתמול וזה מה ששמעתי ממנו באופן ישיר והתרגשתי ממנו. זה בדיוק מה שהמדינה צריכה. תחושת איחוד, תחושת סולידריות וכבוד למוסדות".


צפו: נאומו המלא של הנשיא ברק אובמה >>

 

"אמרתי לצוות שלי היום להרים את ראשם בגאווה משום שהעבודה המצוינת שעשו בכל, יום לעיתים קרובות בלי הרבה תשומת לב, עובדים במכוניות, עובדים במוסדות שונים של הפוליטיקה, כדי להפוך את כל המקומות האלה להרבה יותר יעילים. העבודה המצוינת של הצוות הזו משאירה עבודה יתר קלה לנשיא הבא, מאשר ממה שהיה לפני 8 שנים. אנחנו עובדים על בניית ההתקדמות הזו בכל יום, עסקים קטנים, רופאים, בתי ספר, ניסו לעשות הכל ולקחת חלק בדרך שלנו. כל העבודה הקשה שנעשתה במשפחות, בכל מדינה, בלעבוד ולהפוך את המדינה הזו ליותר מיוחדת".

 

"הרבה מאוד מחברינו האמריקנים שמחים היום וחלקם פחות אבל זה טיבם של קמפיינים, זה קשה ולפעמים זה לא קל, אבל בשביל מי שנכנס לפוליטיקה בפעם הראשונה ואולי מאוכזב מהתוצאות, אני רוצה שתדעו שאתם חייבים להישאר מעודדים ולא מודאגים, אל תחשבו שאתם לא יכולים לעשות שינוי. קלינטון אמרה הבוקר שכשאתה יודע שאתה עושה את מה שנכון - אתה יכול להפסיד בוויכוח ובבחירות", הוסיף אובמה.

 

"לפעמים אנחנו זזים בדרך שאחרים חושבים שהיא קדימה ואחרים חושבים אחורה, וזה בסדר. זו הדרך שפוליטיקה עובדת לפעמים. אנחנו מנסים מאוד קשה לשכנע אנשים שדרך מסוימת היא הנכונה ואנשים הולכים ומצביעים, ואז כשאנחנו מפסידים אנחנו לומדים מהטעויות שלנו, מקללים את פצעינו, מנקים את עצמנו וממשיכים הלאה. הצלחנו להרחיב את החוקים שבנו אבותינו, אבות המדינה, ולכן אני בטוח שהמסע שלנו כאמריקנים ימשיך ואני מצפה ומחכה כדי שאוכל לעשות את כל מה שאפשר כדי שהנשיא הבא יצליח גם".

 

"אני חושב על העבודה הזו, על כך שאתה מנסה את הטוב ביותר שאתה יכול בתקווה שבסופו של דבר תתקדם עוד טיפה קדימה. ואני יכול להגיד שעשינו את זה ואני אעשה כמיטב יכולתי שכך יהיה גם בממשל הבא, כי בסופו של דבר כולנו משחקים באותה הקבוצה", סיכם הנשיא אובמה.

 

 

"נוציא את המהגרים הלא חוקיים מהמדינה". דונלד טראמפ
 

"נוציא את המהגרים הלא חוקיים מהמדינה". דונלד טראמפ(רויטרס)

 

עוד לפני נאומה של קלינטון, הגיב טים קיין, המועמד הדמוקרטי לסגן הנשיא, להפסדה של קלינטון לדונלד טראמפ: "אני גאה בהילרי מכיוון שהיא יוצרת היסטוריה וכל מה שהיא עשתה כעורכת דין היא עשתה ויצרה היסטוריה. היא הייתה עושה היסטוריה כנשיאה אם הייתה מתמנה לתפקיד. מאוד רציתי להיות בחדר הסגלגל איתה, היא בנתה צוות נהדר. אני רוצה לספר לכם משהו שלמדתי על הילרי: הצוות שהרכיבה סביבה לאורך השנים אלה אנשים שמאוד מחויבים ונאמנים לה והיא מאוד מחויבת ונאמנה להם. זה מגיע אפילו לאנשים החדשים שהצטרפו. אני גאה בהילרי מכיוון שהיא אוהבת את המדינה הזאת".

 

קיין גם התייחס לקבלתה של קלינטון את התוצאות, ואמר כי אף אחד לא היה צריך לתהות אם המועמדת הדמוקרטית תקבל את תוצאות הבחירות: "היא מכירה את המדינה שלנו ואת השיטה שלנו, היא מאוהבת בשיטה הזאת, היא הייתה במאבקים פוליטיים בעבר והיא קיבלה את התוצאות שלהן".

 

 

 

"מאוד רציתי להיות בחדר הסגלגל, אני גאה בהילרי". טים קיין, המועמד של קלינטון לסגן הנשיא(רויטרס)

 

"הילרי עבדה הרבה זמן וקשה מאוד ואנו חייבים לה תודה לשירות שהיא נתנה למדינה שלנו", אמר טראמפ בנאום הניצחון שלו, "כעת זה הזמן של ארצות הברית ללקק את פצצעי הפילוג ולהתאחד. אני פונה לכולם - דמוקרטים ורפובליקנים, להתאחד ביחד כעם אחד. אני מתחייב להיות נשיא של כל האמריקנים וזה חשוב ביותר עבורי".

 

בין השאר ניצח טראמפ עם סיום הספירה בקלפיות במדינות פלורידה, צפון קרולינה, פנסילבניה, ויסקונסין, אריזונה, נבאדה, קנזס, אוהיו, יוטה, נברסקה, וויומינג, איידהו, לאוזיאנה, מיזורי, ג'ורג'יה, וצפון ודרום דקוטה. לעומתו ניצחה קלינטון בקליפורניה, לניו יורק, הוואי, קונטיקט, ניו מקסיקו, ורג'יניה וושינגטון נבאדה ומיין.


צפו: נאום ההפסד המלא של הילרי קלינטון >>