BETA

09.11.2016

10:39

עודכן:

אמריקה בחרה: דונלד טראמפ הוא נשיא ארצות הברית הבא

בניגוד לסקרים ולתחזיות, המועמד הרפובליקני עשה את הבלתי ייאמן – ויהיה הנשיא ה-45 של ארצות הברית . טראמפ, שחצה את רף ה-270 אלקטורים, בנאום הניצחון: "אהיה נשיא של רפובליקנים ודמוקרטים, זה הזמן לאחד את אמריקה מחדש. נבנה מחדש את החלום האמריקני"

בתום לילה דרמטי בארצות הברית - דונלד טראמפ הוא הנשיא הבא. לאחר שזכה ביותר מ-270 האלקטורים הנדרשים, הוכרז הבוקר (רביעי) המועמד הדמוקרטי כמחליפו של ברק אובמה וכנשיא ה-45 של האומה האמריקנית, זאת בניגוד לכל התחזיות והסקרים.

 

"הילרי עבדה הרבה זמן וקשה מאוד ואנו חייבים לה תודה לשירות שהיא נתנה למדינה שלנו", אמר טראמפ בנאום הניצחון שלו, "כעת זה הזמן של ארצות הברית ללקק את פצצעי הפילוג ולהתאחד. אני פונה לכולם - דמוקרטים ורפובליקנים, להתאחד ביחד כעם אחד. אני מתחייב להיות נשיא של כל האמריקנים וזה חשוב ביותר עבורי".


מפת האלקטורים

 

 

 

עוד אמר טראמפ: "אם בחרתם לא לתמוך בי בעבר, אני פונה אליכם כדי שנוכל לעבוד ביחד ולאחד את המדינה הנהדרת שלנו.כפי שאמרתי מההתחלה, זה לא היה רק קמפיין אלא גם מסע, שהורכב ממיליוני אנשים שאוהבים את המדינה שלנו ורוצים עתיד טוב יותר להם ולמשפה שלו. זה מורכב מאמרקינים מגזעים ודתות שונות שמצפים מהממשל לשרת את האנשים וזה מה שאנו נעשה".

 

"לכל אדם בארה"ב תהיה האפשרות להגשים את הפוטניצאל שלו", פירט הנשיא הנבחר את משנתו הכלכלית, "האנשים במדינה לא יישכחו יותר. אנו הולכים לבנות את הכבישים, בתי ספר, בתי חולים, היסודות שלנו, אנו נחזיר מיליוני אנשים לעבודה כשנבנה את המוסדות מחדש. יש לנו תכנית כלכלה נהדרת, נשפר את מצבנו הכלכלי ואת יחסינו עם האומות האחרות. אין חלום גדול מדי, אין אתגר קשה מדי, שום דבר שאנו רוצים לעתיד שלנו אינו מחוץ להישג ידנו. אמריקה לא תתפשר על דבר מלבד הטוב ביותר. אנו נעשה דברים טובים ומוצלחים למדינה שלנו. ולעולם אני אומר, שלמרות שתמיד נשים את האינטרס שלנו קודם, אנו נהיה הוגנים עם כולם, אנו נמצא מקום לפשרות ולא לקונפליקט".

 

 

טראמפ התייחס גם לפרשת האי-מיילים ולחקירת ה-FBI ואמר כי "הוא מודה לאנשי השירות החשאי". "הם אנשים נהדרים", אמר. "זה היה אירוע היסטורי, אבל כדי שיהיה באמת היסטורי אנו צריכים לעשות עבודה נהדרת ואני מבטיח לכם שלא אאכזב אתכם ואנו נעשה עבודה נהדרת. אנו נעבוד מהר עבור העם האמריקני ואנו נעשה עבודה כזו שאתם תהיו גאים בנשיא שלכם. זה היה ערב מדהים עבורי ואני אוהב את המדינה הזאת".

 

"זהו לילה היסטורי", אמר סגן הנשיא המיועד, מייק פנס, "העם האמריקני אמר את דברו. אני אסיר תודה לציבור האמריקני שנתן לנו את האפשרות הזו לשרת והביע בנו ביטחון. אני אסיר תודה לנשיא הנבחר שהחזון והמנהיגות שלו יהפכו את ארה"ב לגדולה שוב. זה הכבוד שלי והזכות להציג את הנשיא הנבחר".

 

>> לכתבות נוספות נושא:

"המפלגה התרסקה": הלם במטה קלינטון, חגיגות במטה טראמפ

"לישראל יהיה חבר קרוב בבית הלבן": יועצו של טראמפ מגיב לניצחון המסתמן

בעקבות ניצחונו המסתמן של טראמפ: צניחות חדות בשווקים ברחבי העולם


בין השאר ניצח טראמפ עם סיום הספירה בקלפיות במדינות פלורידה, צפון קרולינה, פנסילבניה, ויסקונסין, אריזונה, נבאדה, קנזס, אוהיו, יוטה, נברסקה, וויומינג, איידהו, לאוזיאנה, מיזורי, ג'ורג'יה, וצפון ודרום דקוטה. לעומתו ניצחה קלינטון בקליפורניה, לניו יורק, הוואי, קונטיקט, ניו מקסיקו, ורג'יניה וושינגטון נבאדה ומיין.

 

במטה קלינטון קיבלו בתדהמה את התוצאות. מנהל הקמפיין הדמוקרטי, ג'ון פודסטה, הודיע כי לא תגיע למטה עם ההכרזה על ההפסד. "אנו גאים מאוד בכם וכל כך גאים בה", אמר בהצהרה רשמית לכלי התקשורת, "היא עשתה עבודה מדהימה והיא עוד לא סיימה אותה. תודה שהייתם איתנו. היא תמיד הייתה איתכם". בנוסף התקשרה לטראמפ והודיעה לו ש"היא מכירה בהפסד שלה במירוץ".

 

יש לציים כי בספירת הקולות הכללית קיבלה קלינטון יותר קולות מטראמפ, אך כידוע בארצות הברית שיטת הבחירה היא על פי אלקטורים, כאשר המנצח, במקרה הזה טראמפ, צריך לקבל לכל הפחות 270 אלקטורים. הפעם האחרונה שהתרחש מקרה כזה היה בשנת 2000, כאשר ניצח בוש את אל-גור.