שטייניץ: "אם מישהו הוכיח שרמת אביב ג' היא קרקע פרטית שלו, הוא לא יקבל פיצויים?"

שר האנרגיה הגיע ל"המטה המרכזי" ואמר שחוק ההסדרה, עליו חתם למרות פסיקת בג"צ כי יש לפנות את תושבי עמונה, הוא לא עקיפת החוק. "האדם הפלסטיני היה מעדיף לקבל פיצויים, מי שאונס אותו להרוס זו הרשות הפלסטינית ומי שמסכים לזה זו מדינת ישראל"

שר האנרגיה, יובל שטייניץ (הליכוד) הגיע הערב לתכנית "המטה המרכזי" והביע את דעתו בנושא פינוי עמונה, לאחר שחתם על "חוק האסדרה" שמשמעותו התנגדות לפסיקת בג"צ שהורתה על פינוי המאחז.


"זה לא לעקוף את החוק אלא לשנותו", טוען שטייניץ, "זו הולכת להיות טרגדיה שכולם יפסידו ממנה. היהודים יפסידו את בתיהם והפלסטינים מפסידים את הזכות שלהם לפיצויים אמיתיים של מיליוני שקלים. הרשות הפלסטינית מתגוששת אחד עם השני על הגב של היהודים והערבים".

 

שטייניץ טוען שהוא מציע פתרון יותר רציונלי והומני. "אם מישהו הוכיח שרמת אביב ג' זה קרקע פרטית שלו, לא יגידו לו שייקח פיצויים? ההרס נובע מפוליטיקה, והמצב שנוצר הוא אבסורדי. האדם הפרטי הפלסטיני היה מעדיף לקבל פיצויים, מי שאונס אותו להרוס זה הרשות הפלסטינית ומי שמסכים לזה זו מדינת ישראל".

"אני מברך על דברי אובמה", אמר שטייניץ בתגובה לנאומו של אובמה באו"ם, "תנאי לשלום זה הפסקת ההסתה והכרת המדינה הפלסטינית בזכות ישראל למדינה לאומית זה חידוש של השנתיים האחרונות. אובמה הוכיח שהוא לא קטנוני, וחבילת הסיוע מוכיחה זאת".


לסיום, פרש שטייניץ את משנתו בתחום משרדו : "בעוד מספר חודשים יחלו חיפושים לשדה גז נוסף בישראל. נעביר את התחבורה הציבורית, המפעלים, המשאיות והאוטובוסים לגז טבעי".