ניסיון פיגוע דקירה בקרית ארבע: המחבל נורה ומצבו קשה

פלסטיני בן 14 ניסה לדקור אזרחים בתחנת אוטובוס בצומת אליאס ונורה ברגלו על ידי חיילים שהיו במקום. לא היו נפגעים נוספים. צוות של מגן דוד אדום נמצא במקום

ניסיון פיגוע בקרית ארבע. פלסטיני בן 14 ניסה לדקור היום (שישי) אזרחים בתחנת אוטובוס בצומת אליאס ונורה ברגל על ידי חיילים שהיו במקום.

 

מבדיקה ראשונית עולה כי הוא הגיע דרך מטע שבאזור וניסה להפתיע את הנוכחים כאשר הגיע מאחורי התחנה, אבל כוחות הביטחון שהיו במקום הבחינו בו. מצבו קשה. לא היו נפגעים נוספים.


לכתבות נוספות בנושא אינתיפאדת היחידים

>> "באתי למות": פלסטינית בת 15 עוררה חשד בקלקיליה ונורתה

>> "זו נקמה": בשל הפיגוע - בעלי החנויות בשער שכם חוייבו לסגור

 

צוות של מגן דוד אדום הגיע גם הוא למקום ופינה את המחבל לבית החולים שערי צדק. בתחילה חשבו כי שני בני אדם נוספים, שברחו מהמקום, קשורים לניסיון הפיגוע, אבל בסופו של דבר התגלה כי המחבל פעל לבדו. כזכור, לפני שבוע בוצע ניסיון לבצע פיגוע דריסה באותו המקום. שלושה צעירים בני 15 נפצעו באורח קל מרסיסים ופונו לבית החולים שערי צדק.

 

ביום שלישי האחרון ניסה מחבל לדקור חייל בעמדת בידוק בבני נעים, נורה וחוסל. לא היו נפגעים. האירוע התרחש בעמדת בידוק בכניסה לכפר בני נעים, כשמחבל פלסטיני בן 16 ניסה לדקור חיילים של לוחמי גדוד ההנדסה 605. החיילים ירו לעברו של המחבל, פגעו בו והרגו אותו. לא היו נפגעים בקרב החיילים. הנער הפלסטיני משתייך לחמולת טראירה, ממנה יצאה המחבל שרצח את הלל אריאל בת ה-13.

 

בשל המצב הביטחוני הרגיש, הורה לפני ארבעה ימים מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, על הקדמת תגבור הכוחות לקראת החגים. על פי הנחייתו של הלוי, מאות שוטרים צפויים להגיע לבירה משלל המחוזות, על מנת לסייע בשמירה על סדר יום תקין. בנוסף פורסם כי המדיניות החדשה של כוחות הביטחון בנושא היא לתעדף פעילות משטרתית בשכונות מהן יצאו מחבלים.

 

לפי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, שמו של הנער שניסה לבצע הבוקר את פיגוע הדקירה ליד קרית ארבע הוא אוסאמה מוראד זידאת.