ח"כ אלאלוף: אסון קריסת החניון זכה לסיקור תקשורתי נרחב בגלל שקרה בת"א

יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת דיבר בתכנית "המטה המרכזי" בנושא אסון קריסת החניון, וטען כי נציב שירות המדינה לא מצליח לאייש את תקני פקחי הבנייה שנמצאים ברשותו. "קיימנו בוועדה 7 דיונים בנושא מצב ענף הבנייה, הצלחנו להביא לידיעת הציבור את האסון של חוסר ניהול מערכת הבינוי בישראל"

יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ח"כ אלי אלאלוף (הליכוד), אמר היום (שבת) בתכנית "המטה המרכזי" כי אסון קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב זכה לסיקור תקשורתי נרחב כל כך משום שקרה בת"א. "האסון קרה בלב ההייטק, אצל הקבלנים העשירים בתל אביב, ובגלל זאת ההתייחסות היא אחרת. זה נפל על קבלן גדול, על עירייה חזקה עם אמצעים באזור יקר".


עוד סיפר אלאלוף כי המצב בענף הבנייה בישראל עגום: "גיליתי את המצב באתרי הבנייה בשנה האחרונה, מאז שאני בכנסת. קיימנו 7 דיונים בעניין, והמשטרה הקימה צוות קבוע לבדיקת הנושא. הצלחנו להביא לידיעת הציבור את האסון של חוסר ניהול מערכת הבינוי בישראל".

 

>> לכתבות נוספות בנושא "אסון קריסת החניון":

אסון קריסת החניון בת"א: חולצה גופת הנעדר האחרון

אסון קריסת החניון: המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו של החשוד הראשון בפרשה

"לא נעזוב עד שנהיה משוכנעים שעשינו הכל": לילה עם כוחות החילוץ בחניון בת"א

 

"הלכנו לנציבות שירות המדינה", אומר אלאלוף בקשר לנתונים לפיהם ישנם רק 17 פקחי בנייה בישראל, "הנציב לא מוצא את הדרך לאייש את התקנים שעומדים לרשותו, הנציבות לא יודעת לאייש את תקני פקחי הבנייה הנוספים".

אלאלוף אומר כי הוועדה שברשותו הציעה מספר חוקים בנושא. "החוק הראשון בנוסף עבר רק לפני חודש וחצי והחלו ליישם אותו לפני כחודש. מלבד זאת, יושמו המלצות ועדת זיידר".


ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת), חבר ועדת העבודה, הוסיף בנושא: "ב-5 שנים נפצעו 30 אלף אנשים בבנייה. מתחילת השנה נהרגו 32 אנשים לפני המקרה הנוכחי, ומתוכם - 28 ערבים והשאר משכבות מוחלשות.

 

כזכור, היום אותרה וחולצה גופת הנעדר האחרון מאסון קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב. בשעה 21:00 הערב ייערך טקס להחזרת הפיקוד על האירוע מפיקוד העורף אל משטרת ישראל.