שוטרים בפריז (ארכיון)
שוטרים בפריז (ארכיון)
,רויטרס

דאע"ש תכנן פיגוע עם מכונית ובלוני גז בתחנת רכבת בפריז

התובע הצרפתי הודיע כי כלי הרכב שאותר ביום רביעי האחרון בנוטרדאם היה אמור לשמש לפיגוע בתחנת רכבת בבירה הצרפתית. עוד דווח כי שלוש נשים נעצרו עד כה בחשד למעורבות בתכנון הפיגוע, אחת מהן נשבעה אמונים לארגון המדינה האסלאמית

חקירת האירוע שבו נתפסה בפריז מכונית ובתוכה בלוני גז ממשיכה. התובע הצרפתי הודיע היום (שישי) כי הפיגוע שסוכל תוכנן על ידי דאע"ש מסוריה והמטרה הייתה לבצע פיגוע בתחנת רכבת בעיר.

 

שתי חשודות נעצרו עד כה במסגרת החקירה בחדש למעורבות בתכנון הפיגוע בעוד שאישה נוספת דקרה שוטר בזמן מעצרה, נורתה ונפצעה. שר הפנים הצרפתי, ברנרד קזנוב, ציין כי "מדובר בשלוש נשים בגילאים 39, 23 ו-19 שככל הנראה תכננו פיגוע בטווח המיידי".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10

>> "מי שעשה את זה לא יחבב אותי יותר": גילויים חדשים על מתקפת ה-11 בספטמבר

>> אובמה: "לא נקבל מציאות בה לצפון קוריאה יכולת גרעינית"


שר הפנים הצרפתי הוסיף כי "כל תחנות הרכבת באזור הוזהרו, במיוחד תחנת הרכבת גאר דה ליון שכנראה הייתה המטרה העיקרית של החשודות".

 

 

חייל שומר על כנסיית נוטרדאם בפריז
 

חייל שומר על כנסיית נוטרדאם בפריז(רויטרס)

 

מפרטים נוספים שנמסרו על ידי הרשויות ניתן להבין כי בת ה-19 היא בתו של בעלי המכונית והיא סומנה בתור אחת שמעוניינת לבצע פעילויות טרור עבור ארגון המדינה האסלאמית. "היא כתבה מכתב שבו נשבעה אמונים לדאע"ש", מסר גורם במשרד הפנים הצרפתי.


הבעלים של המכונית נעצר מוקדם יותר השבוע, אבל שוחרר לאחר מכן. בנוסף, הוא הגישה תלונה ביום ראשון האחרון על כך שבתו לקחה את מכוניתו ונעלמה.

 

כזכור, גורמי משפט ומשטרה בצרפת חשפו ביום רביעי האחרון שכוחות הביטחון גילו מכונית חשודה ובתוכה נמצאו בלוני גז, סמוך לקתדרלת נוטראדם שבבירה. מהחקירה עלה כי המכונית שייכת לאדם הנמצא ברשימת המעקב של המודיעין הצרפתי בחשד שעבר הקצנה דתית.

 

על פי הפרטים שפורסמו, בתוך המוכנית, מסוג פז'ו 607, נמצאו שבעה בלוני גז שאחד מהם היה ריק. למכונית לא הייתה לוחית זיהוי. היא נמצאה עם אורות מהבהבים, כאילו כדי למשוך תשומת לב. בתוך המוכנית, שנמצאה מטרים ספורים מהקתדרלה שמהווה את אחד מאתרי התיירות המרכזיים בפריז, נמצאו גם מסמכים בערבית.