אחד מהנאשמים נתפס ע"י השב"כ לפני שיצא מן ההארץ. לוחמי דאע"ש בסוריה
אחד מהנאשמים נתפס ע"י השב"כ לפני שיצא מן ההארץ. לוחמי דאע"ש בסוריה
,רויטרס

מאסר של עד 6 שנים לחמישה תושבי הצפון בגין פעילות בדאע"ש

חמישה ערבים-ישראלים מסכנין ודיר חנא הודו במסגרת הסדר טיעון כי החליטו להצטרף לשורות ארגון הטרור, תכננו לטוס לסוריה ולהילחם בשורותיו והעבירו ביניהם חומרים שונים העוסקים באידיאולוגיה שלו. אחד מהם נתפס ע"י השב"כ בנמל התעופה בן גוריון לפני שהצליח לצאת מן הארץ

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (חמישי) עונשי מאסר של עד 6 שנים לחמישה תושבי הצפון, ארבעה מסכנין ואחד מדיר חנא, בגין פעילות בארגון הטרור דאע"ש, זאת בעקבות הסדר טיעון שהושג עם הנאשמים.

 

במסגרת ההסדר נגזרו 6 שנות מאסר בפועל על כרים אבו סאלח (22), 3 שנות מאסר על שריף אבו סאלח (30) ופאדי בשיר (30), 2.5 שנות מאסר על מוחמד אבו סאלח (29) ו-4.5 שנות מאסר לחוסאם מריסאת (31), תושב דיר חנא.

 

על פי כתב האישום, החמישה נהגו להיפגש בתדירות גבוהה, כאשר במפגשים אלה החליטו להצטרף לדאע"ש וחלקו ביניהם חומרים ומידע הקשור לארגון. כרים אבו סאלח סיפר לאחרים על ערבים-ישראלים אחרים שהצטרפו לשורות "המדינה האסלאמית" והנאשמים שקלו לעשות זאת גם כן.


>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

רוסיה: נתניהו ואבו מאזן הסכימו להיפגש במוסקבה

רשות המיסים דורשת: מאסר בפועל לזמר משה פרץ בגין עבירות מס

"דקר אותו 6 פעמים והשליך את הסכין": תושב ב"ש מואשם כי רצח את שכנו

 

בתוך כך, במהלך חודש יולי 2014 ניסה אבו סאלח לצאת לטורקיה מישראל בכדי לעבור משם לסוריה ולהילחם לצד אנשי דאע"ש. אך כשהגיע לנמל התעופה בן גוריון הוא עוכב על ידי השב"כ ויציאתו מן הארץ נמנעה.

 

בין השאר, בכתב האישום מצוין כי במהלך הפגישות נהגו הנאשמים להשאיר את המכשירים הסלולריים שלהם ברכבים מחשש להאזנות. עוד נמסר כי הם העבירו ביניהם סרטונים הקשורים לפעילות דאע"ש ודנו בשאלה "מי כופר" על פי קווי הארגון.

 

כאמור, החמישה חתמו על הסכם טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו הם הודו והורשעו בעבירות של הזדהות עם ארגון הטרור דאע"ש, חברות בהתאחדות בלתי מותרת ובניסיון לפגוע במדינת ישראל.