ע"פ הדיווח, הוא שימש כסוכן קג"ב בסוריה. יו"ר הרשות אבו מאזן
ע"פ הדיווח, הוא שימש כסוכן קג"ב בסוריה. יו"ר הרשות אבו מאזן
,רויטרס

בכיר פלסטיני על הדיווח שאבו מאזן היה סוכן קג"ב: "זה קמפיין ישראלי"

מקור בהנהגה הפלסטינית הגיב לפרסום ערוץ 1 על מסמכים המוכיחים לכאורה שיו"ר הרשות אבו מאזן היה סוכן של סוכנות הביון הרוסית ב-1983. "הקשקושים האלה של ישראל לא ישפיעו על עמדת היו"ר, המתנגדת להכרה במדינה יהודית", אמר הבכיר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען"

מוקדם יותר הערב (רביעי) פרסם אורן נהרי בערוץ 1 מסמכים המוכיחים לכאורה כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שימש בשנת 1983 כסוכן קג"ב, סוכנות הביון הרוסית.

 

זמן קצר לאחר מכן הגיב לדיווח בכיר בהנהגה הפלסטינית, שאמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי מדובר במזימה נוספת של ישראל לפגוע ביו"ר הרשות. "לא מפליא אותנו הקמפיין הזה נגד היו"ר, משום שישראל פעלה כבר בצורה דומה ואף קיצונית יותר בתקופתו של ערפאת כשהיה במצור במוקטעה בשנת 2002", טען המקור בהנהגה הפלסטינית.

 

"ישראל השקיעה מאות מיליונית דולרים לכלי תקשורת עולמיים וערביים על מנת לפגוע בתדמיתו של ערפאת ומורשת המאבק שלו", הוסיף, "התנועה הציונית עדיין פועלת לפגוע בתדמיתו של מופתי ירושלים חאג' אמין אל-חוסייני וטוענת שהוא פעל מול המפלגה הנאצית של היטלר. הקשקושים האלה של ישראל לא ישפיעו על עמדת היו"ר עבאס המתנגדת להכרה במדינה יהודית".


>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

בכיר בעיריית נתניה: "פיירברג אמרה - 'תעשה טעות - אני אקרע אותך'"

תיעוד חדש משועפט: שוטר יורה לכאורה לאחר ההשתלטות על הרכב

בלעדי: ההקלטות האחרונות של פואד - "הפרקליטות היא ממלכת רשע"

הדיווח של ערוץ 1 מתבסס על מסמכים שהביאו עמו עריק הקג"ב וסילי מיטרוחין למערב, בהם נמצאת בין השאר רשימה משנת 1983 של מקורות, סייענים וסוכנים פלסטינים של סוכנות הביון הרוסית בדמשק בירת סוריה.

 

ברשימה זו מצוין במפורש כי אבו מאזן, שם קוד "קרוטוב" - חפרפרת - הוא סוכן של הקג"ב בסוריה. ארכיון מיטרוחין נפתח לציבור החוקרים לפני כמה חודשים, והמסמך הגיע לחוקרי מכון טרומן ד"ר איזבלה גינור וגידעון רמז.