נתניהו למזכ"ל האו"ם: "נצל מעמדך כדי להשיב הביתה את החיילים"

ראש הממשלה ערך מסיבת עיתונאים משותפת עם באן קי מון המבקר בישראל, בה ביקש ממנו לפעול להשבת גופות החללים והאזרחים החטופים הישראלים מידי חמאס. "זאת דרישה הומניטרית בסיסית שחמאס מפזר לרוח", הבהיר נתניהו. גם משפחות גולדין ושאול נועדו עם מזכ"ל האו"ם

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ערך אחר הצהריים (שלישי) מסיבת עיתונאים משותפת עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, שעורך ביקור בארץ, וביקש ממנו לסייע בהשבת גופות החללים אורון שאול והדר גולדין מידי חמאס, וכמו גם את שני האזרחים המוחזקים ע"י ארגון הטרור בעזה.

 

בקשת נתניהו מגיעה על רקע פגישה שערך היום באן עם משפחות החללים. בפגישה העבירה לו משפחתו של הדר גולדין ז"ל גולדין מכתב ודרשה ממנו שהאו״ם יטפל בעניין. המשפחה הדגישה שהוא נחטף, ושהאירוע התחולל בזמן שהוכרזה הפסקת אש. משפחת שאול דרשה כי כחלק מההטבות ההומניטריות בהסכם, תשוחרר גופת בנם.

 

"ברצוני להודות לך, אדוני המזכ"ל, שהסכמת להיפגש עם משפחות גולדין, שאול ומנגיסטו. חמאס מחזיק בגופות החיילים שלנו ומחזיק באזרחנו באופן אכזר ובלתי חוקי", אמר ראש הממשלה לבאן, "אני מבקש ממך שתנצל את מעמדך כדי להשיב הביתה את החיילים והאזרחים האלה. זאת עמדה הומניטרית ודרישה הומניטרית בסיסית שחמאס, בפעילותה הפלילית, מפזר לרוח".

 

"חמאס הוא ארגון טרור", הוסיף נתניהו, "לחמאס יש כוונות של רצח עם. הוא לא רק עוסק בטרור, הוא אומר גם באופן גלוי שמטרתו היא למחוק מעל פני האדמה מדינה חברה באו"ם. אני מקווה שהאו"ם יאיר את פשעיו של חמאס, ויבין שאמצעי הביטחון שלנו נועדו אך ורק כדי להגן על אזרחנו מפני איום זה".

 

"ישראל עדיין עומדת בפני דעות מוטות באו"ם"

בנוסף, ביקש ראש הממשלה מבאן לפעול בכדי שהארגונים הפועלים באו"ם ייתייחסו בצורה מאוזנת יותר כלפי ישראל, בייחוד לנוכח איום הטרור התמידי המרחף מעל ראשה. "ביקורך כאן מתרחש בזמן שמתכנסת מועצת האו"ם לזכויות אדם. כפי שהיא עושה תמיד, המועצה תגנה את ישראל - מדינה שעושה יותר כדי לקדם ולהגן על זכויות אדם וערכי חירות מאשר כל מדינה אחרת במזרח התיכון הספוגה בדם", טען נתניהו.

 

"הדמוקרטיה המודרנית שלנו עומדת בפני יותר החלטות וגינויים במועצת האו"ם לזכויות אדם מאשר כל המדינות האחרות ביחד, ואני מאמין שזאת בגידה אמתית בתכלית הנאצלת של האו"ם", הוא הוסיף, "היום אני רוצה להדהד את מילותיך מ-2013: ישראל עדיין עומדת בפני דעות מוטות באו"ם".

 

עוד אמר נתניהו: "אני יודע שהיום אתה עדיין שואף שכל המדינות יקבלו יחס הוגן ושווה, ואני מפציר בך להשקיע את ששת החודשים האחרונים שלך בתפקיד מזכ"ל האו"ם בניסיון לתקן את העוולה הזאת. כשאני אומר זאת, זה לא רק למען ישראל, אלא גם למען אמינותה של האו"ם".