הוריהם של אורון שאול והדר גולדין, הערב
הוריהם של אורון שאול והדר גולדין, הערב
,חדשות 10

הורי החללים הנעדרים: "נתניהו דואג לעזה ולא לבנים שלנו"

אחרי שסיימו את פגישותיהם עם שרי הקבינט בניסיון לעצור את הסכם הפיוס עם טורקיה, כינסו הוריהם של אורון שאול והדר גולדין מסיבת עיתונאים, בה תקפו את ראש הממשלה נתניהו. "אי החזרת הבנים היא תעודת עניות לממשלה, לראש הממשלה ולשר הביטחון. ככה לא מנהלים משא ומתן"

בני משפחותיהם של חללי צה"ל הנעדרים סגן הדר גולדין וסמל-ראשון אורון שאול סיימו אחר הצהריים (שני) את פגישותיהם עם שרי הקבינט לקראת אישורו הסופי של הסכם הפיוס עם טורקיה, בניסיון אחרון לבלום אותו ולהכניס לתוכו גם סעיף הנוגע להשבת יקיריהם. במסיבת עיתונאים שכינסו במאהל המחאה שקם מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים, תקפו הוריהם את נתניהו וטענו כי ילדיהם הופקרו.

 

"נתניהו דואג לעזה ולא לחיילים שלנו", אמרה זהבה שאול, אמו של אורון. "נתניהו לא עמד בהבטחותיו. חשוב שנתניהו יידע שכל בית ישראל איתנו, שתדע כל אם בישראל: מחר זו יכולה להיות את. זו תעודת עניות לממשלה, לראש הממשלה ולשר הביטחון. ככה לא מנהלים משא ומתן". בעלה הרצל הצטרף למתקפה על נתניהו: "הוא לא מחשבן למשפחות השכולות".

 

 

סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל
 

סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל(חדשות 10)

 

הרצל שאול, אביו של אורון, הוסיף: "שנתיים שאנחנו מקבלים את אותן ההבטחות מראש הממשלה. דיברתי איתו ביום חמישי והוא הבטיח שלא יהיה הסכם עם חמאס או טורקיה בלי החזרת אורון והדר. זה לא נראה באופק וצריך להמשיך ולהחריף את המאבק. להבטחות של ראש הממשלה לא כדאי לחכות. הוא תמיד מבטיח ואני יוצא מאוכזב. הוא לא בא בחשבון עם המשפחות ואנחנו צריכים להמשיך קדימה".

 

"דיברנו עם שרי הקבינט מתוך מגמה להסביר להם שלשתי המשפחות יש הבטחה של ראש הממשלה שבכל מקרה של משא ומתן שקשור לעזה יעלו את נושא הבנים ויתנו את המשא ומתן בהחזרת הבנים", הוסיף שמחה גולדין, אביו של הדר, במסיבת העיתונאים. "הנושא הזה הוא מאוד בעייתי לנוכח העובדה שביום חמישי בערב ראש הממשלה התקשר למשפחות ואמר לנו שהבנים הם לא חלק מהעסקה".

 

 

ראש הממשלה נתניהו
 

ראש הממשלה נתניהו(רויטרס)

 

 

ראש הממשלה הטורקי ילדירים. תשובה מתחמקת
 

ראש הממשלה הטורקי ילדירים. תשובה מתחמקת(רויטרס)

 

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לטענות נגד ההסכם ואי-השבת גולדין ושאול, לצד שני האזרחים הישראלים הנוספים המוחזקים בעזה, במסגרת ההסכם."אני מבין את סבלן של המשפחות ומה עובר עליהן. אני מבטיח שלא נפסיק ולא נעצור עד שנחזיר את הבנים הביתה", הוא אמר. "אני לא מנהל את המדינה לפי ציוצים. אני משוכנע שההסכם הזה חשוב, הוא לא חף מביקורת אבל הוא חשוב למדינה".

 

בתשובה לשאלת חדשות 10 בנושא, סיפק ראש ממשלת טורקיה, בניאלי ילדרים, תשובה מתחמקת. "נדרשו שנים להגיע להסכם הזה ומדובר בצעד חשוב מאוד, שאחריו נחליט לפי התקדמות היחסים איך לפעול בהמשך. כדי ליישם את ההסכם הזה, יש דברים שממשלת ישראל וממשלת טורקיה צריכות לעמוד בהם", אמר.