ריבלין ובאן קי מון
ריבלין ובאן קי מון
,מארק ניימן / לע"מ

ריבלין נפגש עם מזכ"ל האו"ם: סייע לנו במידע אודות החללים בעזה

באן קי מון המבקר בימים אלו בישראל, נפגש עם נשיא המדינה. במהלך הפגישה דנו השניים בין השאר בהסכם בין ישראל לטורקיה, וכן בנוגע ליציבות באיזור. המזכ"ל גינה בחריפות את הפיגוע במרכז שרונה בת"א, אותו הגדיר "מתקפת טרור נפשעת"

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש היום (שני) עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, במעון הרשמי בירושלים. המזכ"ל מבקר בימים אלו בארץ במסגרת ביקור פרידה, לאור סיום תפקידו בסוף השנה הנוכחית.

 

במהלך הפגישה בין השניים, פנה רבלין לקי מון, על מנת שיסייע לישראל בהעברת מידע לגבי חללי צה"ל שגופותיהם מוחזקות בעזה. ״חמאס עדיין מסרב להעביר כל פיסת אינפורמציה, אפילו לצלב האדום, אודות חיילינו הדר גולדין ואורון שאול", אמר ריבלין. בנוסף, ביקש הנשיא מידע גם לגבי אברה מנגיסטו ואדם נוסף, שמוחזקים גם הם בידי הארגון.


לכתבות נוספות בנושא:

>> נתניהו: "הסכם בעל חשיבות רבה, לא נעצור עד שנחזיר את הבנים"

>> משפחות גולדין ושאול נפגשו עם אדלשטיין: "הולכים לעסקת הגז ומפקירים אותנו"

>> נתניהו על ההסכם עם טורקיה: "צעד בעל השלכות כלכליות עצומות"


 

 

מאהל המחאה להחזרת אורון שאול מול בית רה
 

מאהל המחאה להחזרת אורון שאול מול בית רה"מ(חדשות 10)

 

הנשיא התייחס גם להסכם בין ירושלים ואנקרה. ״אני רוצה לברך על ההזדמנות לחידוש היחסים ביננו לבין טורקיה. יש לנו היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה, ואני מאמין כי יש לנו גם עתיד מבטיח של שיתוף פעולה". הוא הוסיף גם כי הוא מבין את ההתנגדות להסכם, אך אמר כי "עם זאת, הנהגתנו הנבחרת נושאת באחריות לדאוג לאינטרס הלאומי של מדינת ישראל וכך היא עושה בחתימה על הסכם זה".

לגבי הנסיונות להגיע ליציבות אזורית אמר רבלין: "שיתוף הפעולה בין ישראל לכמה משכנותיה מתחזק - אני מאמין כי קיים רצון אזורי להביא לתום העימות עם הפלטינים". בנוסף הזכיר את המעורבות הישראלית במשלחות סיוע לזירות אסון שונות ברחבי העולם. ״שראל גאה בסיוע אותו היא מעניקה, אשר עוזרות לבנות עולם טוב יותר. אנו גאים בתפקיד אותו ממלאת ישראל באומות המאוחדות - הפורום הבינלאומי החשוב ביותר".

 

מזכ"ל האו"ם התייחס בתגובה לאירוע הטרור בשרונה, אותו הגדיר כ"מתקפת טרור נפשעת". "ירי והפצצות לא ישיגו דבר כי אלימות אף פעם איננה פתרון", אמר המזכ"ל, "מעשים אלו נועדו להפיץ פחד וחוסר וודאות. הם מכרסמים בתקווה ובאמון ההדדי ומרחיקים ישראלים ופלסטינים זה מזה עוד ועוד". באן קי מון התייחס גם להסכם הישראלי-טורקי ואמר:" זהו סימן חשוב ליציבות האזור".