ארה"ב: צעיר שחטף אקדח משוטר בעצרת תמיכה בטראמפ הודה – ניסיתי להתנקש בו

ביום שבת האחרון נעצר צעיר בריטי בעצרת תמיכה בדונלד טראמפ שנערכה בלאס וגאס, לאחר שזה ניסה לחטוף אקדח משוטר שאבטח את העצרת. בחקירתו, הודה הצעיר כי הוא תכנן להתנקש במועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, והוסיף כי אם ישתחרר ינסה להתנקש בו פעם נוספת

כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד צעיר בריטי שניסה לגנוב נשק משוטר שאבטח עצרת תמיכה במועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ, ושתכנן לירות במועמד. בדיון משפטי שנערך לצעיר הוא אמר כי אם הוא ייצא שוב לרחובות - הוא ינסה שוב לירות בטראמפ.

 

האירוע התרחש במהלך עצרת תמיכה בטראמפ שהתקיימה בלאס וגאס, כשמייקל סטיבן סנפורד, צעיר בריטי בן 19, ניסה לחטוף את נשקו של שוטר שאבטח את האירוע. בחקירתו הודה סנפורד כי הוא נסע מקליפורניה אל האירוע, ושהוא תכנן את ההתנקשות בטראמפ במשך כשנה אך החליט להוציאה לפועל רק אחרי שחש בטוח בעצמו.

 

בכתב האישום נחשף כי סנפורד הלך למטווח ירי בלאס וגאס יום לפני העצרת כדי להתאמן בירי, זאת מכיוון שהוא מעולם לא ירה באקדח בעבר. במטווח הוא ירה באקדח גלוק 9 מ"מ וביצע 20 סיבובי ירי.

 

סנפורד מואשם בביצוע מעשה אלימות בשטח מתוחם, והוא צפוי להגיע לשימוע בבית המשפט בעוד שבועיים. לפי המסמכים שנמצאו עליו, סנפורד הגיע לארצות הברית לפני כשנה וחצי, והוא גר בקצה השני של המדינה, בניו ג'רזי. הוא אמר לחוקריו כי אם הוא "יילך ברחובות מחר", הוא ינסה שוב להתנקש בטראמפ.