עומר מטין, ואשתו נור סלמאן
עומר מטין, ואשתו נור סלמאן
,טוויטר

הטבח באורלנדו: היורה התקשר למשטרה והודה – "אני באורלנדו ואני יריתי"

במשך שלוש שעות התבצר עומאר מטין במועדון "הפולס" עם עשרות בני ערובה, במהלכן התקשר שלוש פעמים למוקד החירום של המשטרה. "יש עליי חגורת נפץ ואני לא אהסס להתפוצץ", אמר מטין לנציג עמו שוחח. כאשר נשאל אותו מה עשה ענה מטין: "אתה כבר יודע מה עשיתי". באותו הזמן העלה מטין, שרצח 49 בני אדם, פוסט לפייסבוק ובו נשבע אמונים לדאע"ש

תמלול חדש שהתפרסם היום (שני) של אחת משיחותיו של עומאר מטין, שביצע את הטבח באורלנדו מוכיח כי רגעים ספורים לאחר שרצח 49 בני אדם - הוא התקשר למשטרה והודה במעשה.

 

במשך שלוש שעות התבצר מטין במועדון עם עשרות בני ערובה, במהלכן התקשר שלוש פעמים למוקד החירום של המשטרה. באחת השיחות שהתנהלה בשפה הערבית, דרש מטין מנציג המשטרה שארצות הברית תחדל מלהפציץ את פעילי דאע"ש בסוריה ובעיראק.

 

הטבח באורלנדו - כתבות נוספות בנושא:

נור סלמאן אשתו של היורה צפויה לעמוד לדין

פרטי המחדל נחשפים: היורה שקל לפגוע בפארק של דיסני

על נהרות הדם באורלנדו, שם בכינו גם הסתנו

 

למרות טענת הרשויות כי לא נמצאו ברשותו של מטין חומרי נפץ, הוא סיפר באחת משיחותיו כי הוא לבוש בחגורת נפץ ולא יהסס להתפוצץ בתוך המועדון. "יש לי עוד הרבה פצצות במכונית", הוא איים.

 

 

שוטרים בזירת המועדון באורלנדו
 

שוטרים בזירת המועדון באורלנדו(רויטרס)

 

כאשר שאל אותו השוטר מה הוא עשה ענה לו מטין: "אתה כבר יודע מה עשיתי". בשיחה נוספת הוא אמר לנציג: "אני באורלנדו ואני ביצעתי את הירי". במהלך המתקפה אף פרסם מטין פוסטים בחשבון הפייסבוק שלו ובו נשבע אמונים לארגון דאע"ש.

 

עוד הוא כתב: "בימים הקרובים אתם תראו מתקפות של ארגון דאע"ש בארצות הברית". פעם נוספת האשים מטין את ארה"ב במתקפות כוחות הקואליציה נגד הארגון בסוריה ועיראק, וטען כי הם "רוצחים נשים וילדים חפים מפשע".