תיעוד: המחבל מצרפת נשבע אמונים למפקד דאע"ש לאחר הרצח הכפול

סרטון השידור החי שצילם לארוסי אבאלה, המחבל שרצח הלילה קצין משטרה ואת אשתו בפרברי פריז, בו הוא מתעד את עצמו כשהוא מדבר במשך דקות ארוכות אל המצלמה, דלף לאינטרנט, ובמהלכו נראה אבאלה כשהוא נשבע אמונים למפקד דאע"ש ומתגאה ברצח הכפול שביצע. "פתחנו את דלתות הג'יהאד על ארצכם"

לארוסי אבאלה, פעיל דאע"ש שרצח הלילה (שלישי) קצין משטרה ואשתו בביתם בפרברי פריז, העביר בשידור ישיר בפייסבוק את הרגעים שלאחר הרצח הכפול, במהלכו אמר, בין השאר כי הוא נשבע אמונים "למפקד המאמינים אבו בכר אל-בגדאדי (מפקד דאע"ש)".

 

"השבח לאל!" אומר אבאלה במהלך הסרטון, שאורכו המלא הוא כ-12 דקות, "כרגע הרגתי שוטר והרגתי את אשתו". עוד קרא אבאלה למחבלים נוספים לבצע עוד פיגועים בצרפת במהלך טורניר היורו, שאמור להסתיים בחודש הבא. "פתחנו את דלתות הג'יהאד על ארצכם. חשבתם שלא שמנו לב? הסרנו את הכיסוי מעיניכם. אנחנו מכינים לכם עוד הפתעות לטורניר היורו ולא אספר יותר. היורו יהפוך לבית קברות", הוא אמר.

 

לכתבות נוספות על הרצח:

>> תיעוד: המחבל מצרפת נשבע אמונים למפקד דאע"ש לאחר הרצח הכפול

>> המחבל שידר את האירוע בפייסבוק: "היורו ייהפך לבית קברות"

 

 

בעוד המשטרה מתעסקת באבטחת היורו הכה הטרור בביתו של שוטר רק 50 ק"מ מפריז. נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הגיב לפיגוע ואמר כי "צרפת אינה המדינה היחידה שמודאגת מהמצב. כפי שראינו לפני כמה ימים באורלנדו". המחבל פנה ישירות בסרטון לנשיא ואמר: ""מר הולנד, אנחנו נהיה חסרי רחמים ואני הייתי חסר רחמים כלפי השוטר ואשתו".

 

אבאלה נשפט בעבר בבית משפט צרפתי ל-3 שנים בשל פעילות הקשורה לטרור- גיוס ג'יהאדיסטים דרך האינטרנט ושליחתם לאפגניסטן ב-2011. בפשיטה על ביתו נמצאה רשימת מטרות חיסול הכוללת ראפרים, שוטרים, עיתונאים ואנשי ציבור.

 

ביממה האחרונה עצרה המשטרה המקומית 3 חשודים בסיוע לאבאלה. לכוחות הביטחון בצרפת נותרו שלושה שבועות מורטי עצבים עד לשריקת הסיום של אליפת אירופה בכדורגל.