צרפת: התגלתה רשימת מטרות לחיסול של רוצח הקצין הצרפתי

מספר שעות לאחר שרצח בני זוג, בהם קצין משטרה צרפתי, בביתם שבפרברי פריז, התגלתה בזירת הרצח רשימה של מספר שמות של דמויות ציבוריות בצרפת, בהם עיתונאים וקציני משטרה, שכנראה והיוו מטרות לחיסול של הרוצח לארוסי אבאלה, שאף נשבע למנהיג דאע"ש בזמן הרצח

פרטים נוספים ממשיכים להתגלות על לארוסי אבאלה, שרצח הלילה (שלישי) קצין משטרה ואת בת זוגו בעיירה סמוכה לפריז: חוקרי הרצח מצאו בזירת הרצח רשימה שבה נכללו מספר מטרות, בהם עיתונאים, ראפרים, קציני משטרה ודמויות ציבוריות נוספות. לא פורסמו שמות האנשים שנמצאו ברשימה.

 

אבאלה אמר לשוטרים שניהלו מולו משא ומתן על שחרור בת זוגו של השוטר שנרצח, לפני שרצח אותה בעצמו, שהוא נשבע "לרצוח בני את בני הבליעל בביתם עם משפחותיהם". בנוסף לרשימה שהתגלתה, חוקרי המשטרה הצרפתית אומרים כי אבאלה נשבע אמונים למנהיג דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, ואף איים לפגוע באלו שאינם מאמינים בארגון.

 

בשעות שעברו מאז הרצח הכפול, התברר כי אבאלה העביר 12 דקות מרצח הזוג בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו. אבאלה אמר שטורניר הכדורגל יורו 2016, המתקיים בימים אלו בצרפת, "ייהפך לבית קברות", וקרא לבצע פיגועים נוספים על אדמת צרפת במהלך הטורניר.

 

עד לתקופה האחרונה היה נתון אבאלה תחת מעקב של המשטרה הצרפתית, אך לא נמצאו כל ממצאים מחשידים לגביו. בנוסף, דווח כי המשטרה עצרה לחקירה שני אנשים החשודים הקשורים לאבאלה, אך עד כה לא ידוע האם הם קשורים ישירות לרצח הכפול.