צרפת: מחבל רצח קצין משטרה ואשתו; דאע"ש קיבל אחריות

אדם בשם לארוסי אבלה נכנס לבית הזוג בפרבר מניאנביל כ-50 ק"מ מפריז, דקר את הבעל ולקח את אשתו כבת ערובה. לאחר מו"מ פרצו כוחות משטרה לבית ומצאו שם את גופת האישה, ואת בנם בן השלוש כשהוא בחיים וללא פגע. ארגון המדינה האסלאמית קיבל אחריות, וכוחות הביטחון המקומיים החלו בחקירת נסיבות האירוע

הטרור מכה שוב בצרפת: הלילה (שני) חדר מחבל בן 42 לתוך דירה של קצין משטרה ואשתו, בפרבר מניאנביל, כ-50 קילומטרים מפריז. הוא ארב לאיש, וכששב לביתו דקר אותו מספר פעמים עד שמת, ואת האישה לקח כבת ערובה.

 

כוחות משטרה מיוחדים הגיעו למקום, והחלו בניהול משא ומתן עם המחבל, לארוסי אבלה. לאחר זמן מה כאשר נכשל המו"מ הם ירו במחבל, פרצו אל הבית ומצאו את האישה כשגם היא ללא רוח חיים, ואת בנם בן השלוש כשהוא המום אך ללא פגע, שהיה עד להתרחשות.

 

דאע"ש קיבל אחריות

דאע"ש קיבל אחריות לפיגוע, כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות "אמאק" המזוהה עם הארגון. בנוסף, על פי דיווחים של עדי ראייה במקום, הרוצח נשמע כשהוא קורא קריאות "אללה הוא אכבר" בזמן האירוע. הרשויות בצרפת טענו כי החשוד ברצח נשפט בעבר על קשרים שניהל עם ארגוני טרור אסלאמים רדיקליים' והכריזו באופן רשמי על המעשה כאירוע טרור.

 

האירוע מתרחש בצל משחקי היורו הנערכים בצרפת בימים אלו. עשרות אלפי שוטרים וכוחות ביטחון אחרים פועלים באזור, שם נשמרת כוננות עליונה, מחשש שארגון המדינה האסלאמית וארגונים אחרים ינסו לפגוע בהמונים שהגיעו לצפות במשחקים. לדברי שר הפנים הצרפתי, עד כה נעצרו כ-100 בני אדם בחשד למעורבות בתכנון פיגועים כנגד צרפת.