"פעלנו בהתאם לנהלים". אובמה
"פעלנו בהתאם לנהלים". אובמה
,רויטרס

אובמה על היורה מאורלנדו: "לא הוכוון על ידי דאע"ש"

במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך הנשיא האמריקני הוא התייחס לחקירת אירוע הירי באורלנדו ושלל את הטענות הקשות שהופנו כלפי ה-FBI. "אין לנו ראייה ישירה לכך שהיורה היה חלק מתשתית גדולה יותר", אמר אובמה וביקר גם את הקלות הבלתי נתפסת בה ניתן לרכוש נשק בארה"ב: "זה מסוכן"

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ערך היום (שני) מסיבת עיתונאים מיוחדת בה התייחס לחקירת אירוע הירי באורלנדו ושלל את הטענות הקשות שהופנו כלפי ה-FBI.

 

"אין לנו כל ראייה ישירה לכך שהיורה היה חלק מתשתית גדולה יותר", אמר הנשיא האמריקני, "נראה כי הוא התחנך על ערכים קיצוניים".

 

הטבח באורנלדו - כתבות נוספות:

טראמפ נגד הקהילה המוסלמית: "לא דיווחו על היורה מאורלנדו"

כיצד הטבח באורלנדו ישפיע על הבחירות לנשיאות?

יממה לאחר הטבח במועדון הקהילה הגאה באורלנדו: סיפורי הנרצחים נחשפים

 

עוד אמר אובמה בתגובה לקבלת האחריות של דאע"ש כי "הרוצח לא הוכוון על ידי ארגון הטרור, אלא הושפע על ידם רק מאוחר יותר". כמו כן נבדק החשד כי ימים בודדים לפני שיצא למסע הירי, פרסם היורה, עומאר מאטין, את הצהרת האמונים שלו למנהיג הארגון בפייסבוק.

 

 

 

"התחנך על ערכים קיצוניים". מאטין(מיי ספייס)

 

הבוקר התברר גם כי היורה היה מאבטח בחברת האבטחה העולמית G4S, וביצע את הטבח באמצעות הנשק שברשותו. עוד נודע, כי הוא נחקר בעברו שלוש פעמים בידי ה-FBI, לאחר שהשמיע דברי שנאה והתהדר לא פעם בחברותו בתנועות אסלאמיות. בכל זאת הוא קיבל נשק מהרשויות, מה שמעורר זעם בארה"ב.

 

"המעקב שערך ה-FBI אחר היורה התנהל בהתאם לנהלים", אמר הנשיא והוסיף: "אנחנו צריכים לחשוב על הסיכונים שעולים מהקלות הבלתי נתפסת שבה ניתן להשיג נשק במדינה שלנו. היורה רכש את נשקו על פי חוק".