הפצוע מהפיגוע בשרונה: "לא קלטתי שחטפתי שני קליעים, הרגשתי שמתחיל להיות לי קר"

ארבעה בני אדם נרצחו בפיגוע במתחם שרונה בתל אביב, ולמעלה מ-10 נוספים נפצעו, בהם אסף בר, שהיה הראשון שנפצע לאחר שהמחבלים ירו שני כדורים בראשו. לאחר שמצבו השתפר מאוד, מנסה בר לשחזר את הרגעים בהם כמעט ואיבד את חייו: "אני לא זוכר יותר מדי מהירי, השתטחתי לעבר השולחן"

ארבעה ימים אחרי הפיגוע בשרונה בו נרצחו ארבעה בני אדם, משחזר היום (שני) הפצוע אסף בר, שחטף שני כדורים בראשו, את מה שעבר עליו: "לא זוכר יותר מדי מהירי, מרגיש בכל יום חזק יותר".

 

"מהיריות עצמן אני לא זוכר יותר מדי כי הייתי בעצם הנפגע הראשון באירוע כי הייתי ליד שולחן המחבלים, קיבלתי את היריות מהר מאוד בראשי והשתטחתי לעבר השולחן. תודה לאל, אני מרגיש טוב יותר, עדיין קצת עם כאבי ראש ובעיות שמיעה, אבל מרגיש בכל יום יותר חזק", אמר בר.

 

בר נשאל האם הוא זוכר שהיה בהכרה, כפי שסיפרו רופאיו, במהלך הטיפול בו, ואמר שיש לו הבזקים מהרגעים האלו: "אני זוכר כל מיני רגעי הכרה שדיברתי קצת עם חברה שלי. בהתחלה לא קלטתי שחטפתי שני קליעים, הרגשתי שמתחיל להיות לי יותר קר". בר מוסיף שהוא לא ידע איך להתמודד עם המצב, אך חברו עזרה לו: "כשראיתי אותה אז שאלתי אותה איפה היא הייתה, חיפשתי אותה", הוא אומר בצחוק.

 

אחרי ארבעה ימי חקירה, במהלכם נעצרו מספר עצורים מכפר יטא ממנו יצאו שני המחבלים שביצעו את הפיגוע, מסתמן כי אחד מהם באמת היה שותף ברמה גבוהה בפיגוע, בשונה מהשאר שמעורבותם הייתה בחוסר ידיעה.