סערת סדן: "ש"ס לא תשתתף בהצבעות – הגזענות חיה בועטת ונושמת"

חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס התייחס הבוקר למשבר בסיעה, בתכנית הבוקר "אור ומיה" בערוץ 10. "רמי סדן הוא אחת הדוגמאות לגזענות – הדבר פוגע במיליוני מזרחיים". יו"ר ועדת העבודה והרווחה, אלי אללוף, ביטל את היודנים בוועדה בעקבות הדברים

דבריו של רמי סדן, שהתמנה ליושב ראש חדשות 10, ממשיכים לעורר סערה. אתמול (שלישי) הודיעו בש"ס, כי בעקבות דבריו הפוגעניים הם לא מתכננים להשתתף בהצבעות בכנסת, עד שהמינוי יתבטל.

 

חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס אישר הבוקר את הדברים, ואמר כי אכן סיעתו לא תשתתף בהצבעות. "הדבר הוא בנפשנו, ואנחנו נלך עם זה עד הסוף", אמר בראיון לתכנית הבוקר "אור ומיה".

 

עוד אמר גואטה: "הגזענות חיה, בועטת נושמת, ומדברים עליה. נכון שלא תמיד אנחנו מצליחים לשמוע את דיבורים האלה, אבל מידי פעם בורח להם, ורמי סדן הוא אחת הדוגמאות לכך. זו פגיעה במיליוני המזרחיים, ולא ניתן לזה יד".

 

בתוך כך אמר בכיר בש״ס הלילה לחדשות 10: "אמונים עלינו הדברים שצוטטו בהודעת ערוץ 10 כי רמי סדן אמר את הדברים הגזעניים נגד ש"ס ונגד יו״ר התנועה אריה דרעי. אנחנו מאמינים לדברים שאמר גולן יוכפז, מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 כי סדן אמר את הדברים הגזעניים לחברי הדריקטוריון. 'בדיקת' הרשות השניה לא אמינה בעיני ש"ס".

 

יו״ר הקואליציה דוד ביטן התייחס גם הוא הבוקר לסוגיה: ״המשבר עם ש״ס הוא אמיתי אולם על פי ממצאי הבדיקה של משרד התקשורת כמו כן גם בדיקת הרשות השניה שהגיעו אלי הדברים שנטען שנאמרו על ידי סדן על תנועת ש״ס והעומד בראשה לא נאמרו, יש לנו את זה בסימוכין מחברי הדירקטוריון. בכוונתי להציג את הממצאים ליושב ראש ש״ס מחר בבוקר ובכך מאמין שנפתור את המשבר".

ח״כ אלי אללוף (כולנו) יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ביטל את ישיבת הפתיחה של הוועדה הבוקר. ״נחרדתי לשמוע את הדברים המיוחסים למר סדן", אמר אללוף, "אין מקום לאדם, במיוחד במעמדו החדש, להפיץ שיח של שנאה, בידול ופלגנות. ניחוח ההתנשאות שעולה מדבריו, מהדהד בנשמתם של כל מי שחוו בחייהם את אותה התייחסות גלויה או נסתרת, ברגעים רבים מדי בחייהם".

 

שר הפנים אריה דרעי לא הגיע לישיבת ועדת הפנים, שדנה הבוקר בסוגיית המתננים בתל אביב. השר הסביר ששלח את סגנו משולם נהרי מאילוצי לו"ז, אולם גם נהרי לא הגיע.