גם באוניברסיטת ת"א: נשים לא הוזמנו לשיר בטקס יום הזיכרון

זה התחיל עם אוניברסיטת בר אילן שהחליטה לא לאפשר לנשים לשיר בטקס יום השואה. כעת מתברר שגם בטקס יום הזיכרון לזכר חללי מערכות ישראל שיתקיים באוניברסיטת תל אביב - ישירו גברים בלבד. המארגנים טוענים: "אנחנו לא רוצים לפגוע במשפחות השכולות"

הדרת נשים נוספת באקדמיה: מארגני טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שיתקיים ביום שלישי באוניברסיטת תל אביב, הזמינו שלושה זמרים גברים, לאחר שהוחלט שלא להזמין נשים כדי "לא לפגוע בחלק מבאי הטקס ובהם המשפחות השכולות".


בטקס שנערך על ידי הפקת "בעוז רוחם" ותחת חסותו של משרד החינוך, ישתתפו הזמרים שלומי שבת, ישי ריבו ונתן גושן - אך אף לא זמרת.

 

כתבות נוספות בנושא:

הדרת נשים בשדרות: ההשתתפות בטקסים לאומיים - לגברים בלבד

אוניברסיטת בר אילן לסטודנטיות: "לא תוכלו לשיר בטקס יום השואה"


אחת מנותנות החסות לאירוע היא אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה שהודיעה כי היא מסירה את החסות: "אנו רואים בחומרה מדיניות הדרה שכזאת, מרגע שהדבר הובא לידיעתנו אנו מודיעים על ביטול כל שיתוף פעולה וקשר עם האירוע".


מאוניברסיטת תל אביב שם יתקיים הטקס נמסר כי "הטקס אינו אירוע של האוניברסיטה, האולם הושכר למארגני הטקס. אוניברסיטת תל אביב אינה מדירה נשים ומתייחסת לתופעה בחומרה".

 

מהפקת "בעוז רוחם" נמסר: "ההחלטה לשבץ זמרים גברים נועדה למנוע פגיעה בחלק ממשתתפי הטקס והמשפחות השכולות. זהו יום של איחוד ולא של פירוד. צר לנו שיש מי שמבקשים לעלות טענות חסרות כל בסיס במציאות ולהסיט את מוקד העניין ממטרתם הכה חשובה של אירועי ופעילות מיזם ׳בעוז רוחם׳ - הנצחת זיכרונם של הנופלים. בערב יום הזיכרון יערכו כחלק מהמיזם טקסי זיכרון רבים בכל רחבי הארץ הפתוחים לקהל הרחב, כאשר ברבים מהם תופענה נשים כחלק מהליווי האמנותי של האירוע לרבות מקהלת הנשים ברמת גן, חבורת הזמר אזור הכוללת גברים כנשים כאחד ולהקת "צעירי ירוחם" המורכבת מצעירים וצעירות מוכשרים. על כך יש להוסיף את רשימת הנשים המוכשרות אשר מנחות רבים מהטקסים. בחירת האמנים והמשתתפים בכל אחד מהטקסים, לרבות זה המתקיים באוניברסיטת ת"א, נעשתה על בסיס התאמת לוחות זמנים ופניות של אמנים בלבד״.

 

ממשרד החינוך לא נמסרה עד כה כל התייחסות לנושא.