BETA

19.04.2016

21:05

עודכן:

אב החייל המואשם בהריגה: "המשתתפים בעצרת - העם השפוי"

כ-3,000 בני אדם הגיעו לאירוע התמיכה באלאור אזריה המואשם בהריגת מחבל מנוטרל בחברון. המשתתפים קראו: "מחבלים לא מנטרלים - מחבלים מחסלים". אמו של אזריה: "מקווה שבני יהיה בן חורין בחג הפסח". כתב חדשות 10 הותקף על ידי כמה מהמשתתפים

יממה לאחר הגשת כתב האישום, כ-3,000 בני אדם הגיעו הערב (שלישי) לכיכר רבין בתל אביב לעצרת התמיכה בסמל אלאור אזריה המואשם בהריגתו של מחבל פלסטיני פצוע בחברון. חלק מהמפגינים קראו לשחרור החייל ואחרים השמיעו קריאות גזעניות. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב, בין השאר: "אוהבים את צה"ל - משחררים את אלאור", "אלאור הגיבור", "מחבלים לא מנטרלים - מחבלים מחסלים" ו"הקם להורגך - השכם להורגו".

 

במהלך האירוע הותקף על ידי כמה מהמשתתפים כתב חדשות 10, מואב ורדי, שביקש לשוחח ולשמוע מהם. צוות של שוטרים סמויים שאיתר את המתרחש חילץ את ורדי אל מחוץ להפגנה.

 

בעצרת נשאו דברים הוריו של אזריה. אביו, צ'רלי, אמר לנוכחים בכיכר: "לכל אחד יש בן, בת, אב, אם או קרוב בצה"ל. אני רוצה שהעולם ירגיש שאנחנו מאחוריהם. מהבמה הזאת אני רוצה לומר לאלאור: אתה לא מאמין את כמות האנשים שפה. כל העם השפוי פה".

 

האם אושרה אזריה אמרה על הבמה: "אלאור שלי, איך אפשר לא להישבר לרסיסים כשאני רואה את הדמעות בעיניך? מעטים יודעים מי אתה, לב גדול ורחב. גדלת על ערכים, מוסר ואהבת המולדת. מגיל קטן רצית להיות לוחם ולתרום את חלקך למדינה. אתה תמיד אומר לי 'תהיי חזקה', אבל איך עושים את זה ילד?מקוה שבחג הפסח גם אתה תהיה בן חורין".

  

 

אלאור עזריה
 

אלאור עזריה(חדשות 10)

 

 

התאספות המפגינים בכיכר רבין, הערב
 

התאספות המפגינים בכיכר רבין, הערב(חדשות 10)

 

 

 

(חדשות 10)

 

 

 

(חדשות 10)

 

בעוד אייל גולן ודוד דאור משכו את השתתפותם בהפגנה, הרי שלאירוע הגיעו להופיע מושיק עפיה, מאור אדרי וסאבלימינל. בעקבות העצרת נסגרו כמה צירים במרכז תל אביב החל מהשעה 18:00 ועד לסיום האירוע, המתוכנן ל-23:00. רחוב אבן גבירול נחסם לתנועה לשני הכיוונים בין הרחובות שאול המלך לארלוזורוב, רחוב פרישמן נחסם מכיכר מסריק עד לאבן גבירול, שדרות דוד המלך נחסמו מוויצמן עד לאבן גבירול, רחוב גורדון משלמה המלך ועד מלכי ישראל. כמו כן, שדרות בן גוריון ורחוב הדסה נחסמו לתנועה משלמה המלך ועד אבן גבירול ורחוב בלוך נחסם מארלוזורוב עד אבן גבירול.

 

אתמול יצא שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נגד ההפגנה שנערכת למחרת הגשת כתב האישום נגד אזריה. במפגש עם ראשי יישובים בעוטף עזה, אמר יעלון: "זה מטריד אותי. אנחנו לא דאע"ש. כשצריך להרוג - הורגים, וכשמישהו מנוטרל - עוצרים. מי שמגבה מעשים כאלה פוגע בערכים של צה"ל".

 

גם הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, התייחס לנושא בטקס קצינים ונגדים מצטיינים בבסיס תל נוף: "בזמנים אלו שבהם השיח הציבורי מורכב מתמיד, קול המפקד צריך להיות חד וברור ולהיות המצפן שמוביל את חיילי צה"ל. רק כך נשמר את צה"ל כצבא עם ממלכתי ונאפשר לו לממש את ייעודו להגן על המדינה, להבטיח את קיומה ולנצח במלחמה".

 

יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, טען היום ש"מי שיגיע לעצרת נופל למניפולציה של הימין הקיצוני". לדברי הרצוג, "כבודו של צה"ל, עמוד השדרה הערכי שלו, מערכת הבקרה הפנימית ומערכת המשפט הצה"לית עומדים מול מתקפה ברוטאלית, מרושעת, צינית והרסנית. אני מבין את כאבה של משפחת אזריה ואת המצוקה הגדולה אליה נקלעו. אבל אני קורא להם לא להפוך את המקרה הקשה והמורכב הזה לקמפיין נגד צה"ל, ערכיו וסמכותו. קמפיין כזה אינו משרת את בנם אלאור, אלא רק פוליטיקאים חסרי אחריות, בריוני מקלדת ואמנים שמחפשים כותרת שהפכו את צה"ל ומפקדיו למטרות לחיצי בלע".