קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. הכריזה על מדיניות "דלת פתוחה" בנוגע לפליטים
קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. הכריזה על מדיניות "דלת פתוחה" בנוגע לפליטים
,רויטרס

שר הפנים הגרמני: "להגדיר מכסה עליונה של פליטים עבור כל מדינה באיחוד"

בתשובה להתנגדות חלק ממדינות האיחוד האירופי לקבלת פליטים, הציע שר הפנים הגרמני להגדיר מכסה מקסימלית לקליטת פליטים מדי שנה וציין כי על הרשויות תוטל האחריות "לאתר את אלו הראויים להגנה". פליטים שיגיעו למדינה בתום המכסה – בקשתם למקלט תידחה באופן אוטומטי "עד לשנה הבאה"

"על אירופה להגדיר מכסה למספר הפליטים שבכוונתה לקבל ולפעול כדי לאתר את אלו הראויים להגנה", כך אמר שר הפנים הגרמני, תומס דה מיזייר, בראיון שפורסם הבוקר (חמישי) בעיתון האוסטרי "דר שטנדרד".


אומנם המכסה אמורה להכיל על פי דה מיזייר "מספר נדיב של פליטים" (מבלי לציין את אותו המספר), ואולם ברגע שאותה מכסה תמולא - לא תתאפשר כניסה נוספת של פליטים לגרמניה באותה שנה, תהיה הסיבה להגעתם אשר תהיה.


כיצד תחליט גרמניה, אם כן, לגבי הפליטים שיכללו באותה מכסה? "מקרים מובהקים, מסוריה ומעיראק - יקבלו קדימות", הבטיח. "לגבי היתר - הסירוב שיקבלו ינבע מכך שלא ניתן לדעת בביטחון כי הם זקוקים להגנה".

 

 

פליטים מגיעים לתחנת הרכבת בדורטמונד שבגרמניה. המדינה הסכימה לקלוט חצי מיליון פליטים
 

פליטים מגיעים לתחנת הרכבת בדורטמונד שבגרמניה. המדינה הסכימה לקלוט חצי מיליון פליטים(רויטרס)

 

יחד עם זאת, "אם נגביל מראש את המכסה ונגדיר את אלו שזקוקים להגנה מיוחדת, אני לא רואה מקור לקושי בטיפול בבעיית הפליטים", דברי דה מיזייר.


מטבע הדברים, ציין דה מיזייר כי על הרעיון לבוא לידי ביטוי בהגנה מסודרת שיספק האיחוד האירופי לגבולותיו החיצוניים, כמו גם בטיפול בהתנגדויות שיצוצו מטעם כמה מחברות האיחוד האירופי (בהן בולגריה) נגד חלוקת הפליטים לרוחב היבשת.