ישראל התריעה. פינוי האוהדים מהאצטדיון בהאנובר
ישראל התריעה. פינוי האוהדים מהאצטדיון בהאנובר
,Getty Images

דיווח: התרעה ישראלית הובילה לביטול משחק הכדורגל בהאנובר

עיתון "סטרן" הגרמני דיווח מפי מקורות ביטחוניים בגרמניה כי המודיעין הישראלי היה זה שהעביר את ההתרעה על פיגוע שתוכנן באזור האצטדיון, מה שהוביל לביטול משחק הידידות בין גרמניה והולנד בשבוע שעבר. כזכור, האצטדיון פונה וסריקות נרחבות נערכו במקום מחשש שחומרי נפץ הוטמנו באזור

המודיעין הישראלי מנע פיגוע רב נפגעים בגרמניה? עיתון "סטרן" הגרמני דיווח היום (רביעי) כי ישראל הייתה זו שהעבירה את ההתרעה שהובילה לביטול משחק הכדורגל בין נבחרות גרמניה והולנד בשבוע שעבר בהאנובר.

 

על פי הדיווח, ההתרעה מכיוון המודיעין הישראלי התקבלה בגרמניה כבר ביום שני בשבוע שעבר, יממה לפני מועד המשחק, אך ביום שלישי ישראל העבירה פרטים נוספים לגבי מתקפת טרור המתוכננת באזור האצטדיון, מה שהוביל להחלטה הסופית לבטלו.

 

יומיים לאחר ביטול המשחק חשף עיתון "הבילד" הגרמני את פרטי המזימה לבצע פיגוע באצטדיון הכדורגל שבהאנובר. ממסמך שהתגלגל לידי העיתון, הממוען לשר הפנים הגרמני תומס דה מזייר, עולה כי המודיעין הגרמני התריע מפני האפשרות שחולייה בת מספר מחבלים תנסה להתקין מטעני חבלה באצטדיון ואף תטמין פצצה במרכזו.

 

 

האצטדיון פונה. כוחות ביטחון עורכים סריקות בהאנובר
 

האצטדיון פונה. כוחות ביטחון עורכים סריקות בהאנובר(רויטרס)

 

על פי "הבילד", ההתרעה היתה כה קונקרטית - שהמשחק בוטל בטרם החל. עוד עולה מהמסמך כי מנהיג החוליה היה אמון על תיעוד האירוע, כאשר אחרי חצות היתה אמורה חוליה אחרת לבצע פיגוע בתחנת הרכבת בהאנובר - כנראה נגד האוהדים הנמלטים מהזירה.

 

יש לציין כי לאחר פינוי האצטדיון לא נמצאו בו חומרי נפץ, לא במגרש או בספסלים ולא באמבולנס החונה מחוץ לאצטדיון, כפי שנטען בעת האירוע. שר הפנים מזייר, שנמנע מלהגיב על הדיווח, אמר במסיבת עיתונאים בהזדמנות אחרת: "גם אם האינדיקציות היו נכונות וגם אם לא, אנחנו עדיין לא יודעים".