הערכה: היועמ"ש יורה לפתוח בחקירה נגד ינון מגל – בחשד לביצוע מעשים מגונים

גורם משפטי העריך כי היועץ המשפטי לממשלה יאשר במהרה פתיחה בחקירה פלילית נגד חבר הכנסת, בעקבות הטענות שעלו נגד מצד עובדות לשעבר אודות "ליטוף ישבנים" ו"הזמנה להתגפף בשירותים". זאת, כאשר העדיפות בחקירה תינתן לחשדות הנוגעים לביצוע מעשים מגונים. עובד "וואלה" לחדשות 10: "במסיבת הפרידה הוא הרים עובדת אחת כאילו הוא מתכוון לנשק אותה והחזיק את הראש לעובדת אחרת, שהתחמקה ברגע האחרון. כולנו היינו המומים"

גורם משפטי אמר הערב (שלישי) לחדשות 10 כי ככל הנראה לא יהיה מנוס מבדיקת החשדות לביצוע עבירות מין מצדו של חבר הכנסת ינון מגל (הבית היהודי). זאת, כאשר הדגש יינתן על החשדות לביצוע מעשים מגונים בעובדים תחת מרותו.


אותו גורם ציין כי החשדות למעשים מגונים עולים, בין השאר, בעקבות פוסט שהעלתה אור שוקרון, שעבדה בעבר תחת סמכותו של מגל באתר "וואלה" וכתבה כי נהג "ללטף את ישבנה". זאת, בעוד הפוסט שחולל סערה מאת העיתונאית רחלי רוטנר מעלה חשש להטרדה מינית מצדו של מגל, אשר לכאורה דיבר בבוטות אודות איברי המין של רוטנר.


מגל עצמו אומנם אינו מכחיש את הדברים, ואולם פתיחה בחקירה פלילית של ממש תוכל להתאפשר רק באישורו של היועץ המשפטי לממשלה. אם היועמ"ש אכן יחליט לפתוח בחקירה, הרי שסביר להניח כי שוקרון היא הראשונה שתזומן לתת עדות ומגל עצמו צפוי לקבל זימון בהמשך לחקירה תחת אזהרה.

 

בינתיים, הדברים ששותפו ברשתות החברתיות מצד שתי המתלוננות מקבלים חיזוק נוסף מידי עובד נוסף באתר החדשות - ר', שגם נכח במסיבת הפרידה ממגל טרם היכנסו לפוליטיקה.


"זה היה בבר צרפתי בקינג ג'ורג', חדר פרטי שבו כל עובדי וואלה נכחו. ינון השתכר ובשלב מסוים התחילו לעשן ג'וינטים וגם ינון עישן. זה היה אחרי שידעו שהוא הולך לכנסת. הוא הרים את אחת העובדות כך שפניה היו מול פניו, כאילו הוא מתכוון לנשק אותה. כולם הסתכלו והיו המומים".


עוד סיפר ר' כי "לפני שיצאנו אחת העובדות באה להיפרד והוא החזיק לה את הראש והתכוון לתת לה נשיקה בפה. היא הלכה אחורה ואמרה לו 'מה אתה עושה' והוא אמר לה 'סתם, בצחוק'. יצאנו החוצה והיינו מזועזעים ממה שקרה. אני יודע על עוד בנות שהוא נגע בהן וניסה לנשק".