הרשויות חוששות מפיגוע בבריסל, המטרו נסגר עד הודעה חדשה

רמת הכוננות בבירה הבלגית הועלתה לארבע, הרמה הגבוהה ביותר, בעקבות "איום ממשי וקרוב שדורש נקיטת אמצעים מיידים". הרשויות ממליצות לא להגיע למקומות הומי אדם. בינתיים, עצרה טורקיה שלושה פעילי דאע"ש בחשד למעורבות במתקפת הטרור בפריז

רמת הכוננות בבריסל שבבלגיה הועלתה הלילה (שבת) לרמה הגבוהה ביותר, רמה 4, בעוד שבשאר המדינה רמת הכוננות נותרה על דרגה שלוש.

 

לפי הודעת הרשויות, קיים חשש מפיגוע טרור בעיר ולכן הופסקה בין היתר פעילות המטרו. בנוסף, הציבור מתבקש שלא להתקהל במקומות ציבוריים. "הוחלט על העלאת רמת הכוננות בעקבות איום ממשי וקרוב שדורש נקיטת אמצעים מיידים", מסרו הרשויות.

 

בקן המחבלים בבלגיה: "מי שלא גר כאן, לא נכנס, לא מחפש צרות"

 

אחרי המתקפה בפריז, ברחבי אירופה מרגישים מאוימים

 

"אנחנו אף ממליצים לאוכלוסיה לא להגיע למקומות שבהם ישנם מספר רב של אנשים כמו מרכזי קניות וקונצרטים", הוסיפו. לא ידוע כרגע עד איזה יום המטרו יהיה סגור, אבל לפי המלצת גורמי ביטחון בבלגיה, קיים צורך להשאיר את המטרו סגור עד מחר. בהתאם למצב, ממליצים כוחות הביטחון לדחות את משחקי הכדורגל בשני הליגות הבכירות במדינה.

 

נזכיר כי מתכנן שרשרת הפיגועים בפריז, עבד אל-חמיד, הוא בעל אזרחות בלגית ובתקשורת המקומית דווח כי הוא היה מעורב בסדרה של מתקפות טרור שסוכלו בשטח בלגיה מאז ינואר האחרון. לדברי קזנוב, הוא גם היה מעורב מאז האביב האחרון בארבע מתוך שש פעולות טרור שסוכלו בשטח צרפת. הוא הוסיף כי עבאוד היה נתון לצו מעצר אירופי ובינלאומי שהוצא בידי בלגיה, לאחר שבמדינה נגזרו עליו, בהיעדרו, 20 שנות מאסר בגין גיוס איסלאמיסטים קיצוניים.

 

ראש ממשלת בלגיה, צ'ארלס מישל, התייחס לסגירת תחנות המטרו בבריסל והעלאת הכוננות בעיר הבירה. "האזהרה מהטרור מבוססת על מידע מדויק על מתקפה", אמר.

 

 

בינתיים, עצרה טורקיה שלושה פעילי דאע"ש, בהם שני סורים ובלגי ממוצא מרוקני בן 26, בחשד למעורבות במתקפת הטרור בפריז. מדיווח של סוכנות הידיעות הטורקית "אנאדולו" עולה כי הסורים נשלחו מטעם הארגון כדי לשמור על ביטחונו של הבלגי, המכונה אחמת דהמאני, שעל פי החשד תיצפת על אתרים בפריז לפני המתקפה.