מתי תסתיים המלחמה בדאע"ש? שר החוץ האמריקני קרי
מתי תסתיים המלחמה בדאע"ש? שר החוץ האמריקני קרי
,חדשות 10

קרי: "מקווים לנטרל את דאע"ש מהר יותר מאשר את אל-קאעדה"

שר החוץ האמריקני נשא דברים במסיבת עיתונאים בוושינגטון, והשווה בין מאמצי הקואליציה בראשות מדינתו לעצור את דאע"ש לאלה שנדרשו עבור הבסת ארגונו של אוסמה בן לאדן. "לקחו לנו שנים לא מעטות להוציא מכלל פעילות את ההנהגה הבכירה של אל-קאעדה", אמר קרי. אתמול פרסם דאע"ש סרטון המאיים כי הארגון יבצע פיגוע בניו יורק

שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, השווה בין מאמצי הקואליציה בראשות מדינתו לעצור את דאע"ש לאלה שבוצעו בניסיונות להביס את אל-קאעדה בעשור הקודם.

 

"התחלנו לתקוף את אל-קאעדה בשנת 2001, ולקחו לנו שנים לא מעטות להוציא מכלל פעילות את אוסמה בן לאדן וההנהגה הבכירה של הארגון", הוא אמר הלילה (שישי) במסיבת עיתונאים בוושינגטון, "אנו מקווים לנטרל את דאע"ש הרבה יותר מהר מזה".

 

דבריו מגיעים על רקע סרטון תעמולה שפרסם אתמול ארגון דאע"ש, בו הוא מאיים כי יבצע בקרוב פיגוע בארצות הברית. בסרטון נראה איש חגור חגורת נפץ באמצע "הטיימס סקוור" בניו יורק.

 

 

ניו יורק היא היעד לפיגוע הבא? כיכר טיימס בעיר
 

ניו יורק היא היעד לפיגוע הבא? כיכר טיימס בעיר(רויטרס)

 

"אנחנו מפצירים לבצע פעולות דומות", נאמר באותו סרטון, "לכל מדינות הצלב, דעו לכם אויבי אללה שדברים רעים יפקדו אתכם. אנחנו נפוצץ את הבית הלבן ונהפוך אותו ליותר שחור מהאש שלהם".

 

בתוך כך, אמש פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 10 כי גורמי ביון ערבים טוענים שדאע"ש ישתמש בתשתיות של הארגון באפריקה עבור ביצוע פיגועים, שם הפיקוח רופף יותר.

 

אותם גורמים טענו בנוסף כי מנהיג הארגון, אבו בכר אל-בגדדי, נתן הוראה לביצוע שרשרת פיגועים חמורה יותר מזו שהתרחשה לפני שבוע בפריז.