עדות בזמן הפיגוע: "סגרנו את הדלת, לא נתנו לו להיכנס"

בשיחת טלפון תיאר אחד המתפללים בבית הכנסת המאולתר בבניין "פנורמה" את שהתרחש במהלך פיגוע הדקירה. בעל עסק במקום: "שמענו צעקות, חשבנו שהולכים מכות. יצאתי וראיתי את המחבל דוקר. זרקתי עליו מוט"

"סגרנו את הדלת. הוא ניסה להיכנס לבית כנסת שלנו". במהלך הפיגוע בצהריים (חמישי) בדרום תל אביב, יצר קשר בטלפון אחד המתפללים בבית הכנסת המאולתר בבניין "פנורמה" וסיפר על הדרמה בזמן אמת. שני בני אדם נרצחו בפיגוע ואדם נוסף נפצע באורח בינוני. המחבל נלכד על ידי אזרחים שהעבירו אותו לידי המשטרה.

 

"אני נמצא באירוע דקירה בתל אביב", נשמע המתפלל בשיחת הטלפון. "התפללנו מנחה. הלכתי לפגישה במבנה תעשייה, בבניין פנורמה. מחבל התחיל לדקור אנשים בחוץ. סגרנו את הדלת. הוא ניסה להיכנס לבית כנסת שלנו. יש אנשים פה פצועים קשה. צילמתי אותם. אולי הם מתים. הם כחולים. כולם דם. לא נתנו למחבל להיכנס. כולם מתפללים והוא צועק".

 

ישראל, בעל עסק בבניין המסחרי שבשדרות בן צבי בתל אביב, סיפר על האירוע: "אני והעובד שמענו צעקות, חשבנו שהולכים מכות. אני רואה אדם שוכב ומעליו אדם עם סכין דוקר אותו. לקחתי מוט מהחנייה שלי, זרקתי על הדוקר, זה פגע בו. הוא הרים את הראש והתחיל לרדוף אחריי. העובד שלי משך אותי וסגרנו את הדלת.  הוא ניסה לפתוח, רץ לשכן שלי. גם הוא סגר את הדלת".