עבד אל-חמיד עבאוד
עבד אל-חמיד עבאוד
,רויטרס

רשמית: חוסל ה"מוח" מאחורי המתקפה בפריז

התביעה בפריז הודיעה כי בין ההרוגים בפשיטה אתמול בסן דני נמצא גם עבד אל-חמיד עבאוד, איש דאע"ש שתכנן את מתקפת הטרור בפריז

יממה לאחר הפשיטה בפרבר הפריזאי סן דני, הודיעה בצהריים (חמישי) התביעה בצרפת שמתכנן הפיגועים בפריז, עבד אל-חמיד עבאוד, נהרג במבצע המשטרתי. "עבד אל-חמיד עבאוד הרגע זוהה באופן רשמי לאחר השוואת טביעות אצבע כמי שנהרג בפשיטה המשטרתית", נמסר בהודעת התביעה הצרפתית.

 

עבאוד, פעיל דאע"ש בן 27 בעל אזרחות בלגית, נחשב ל"מוח" שמאחורי מתקפת הטרור בסוף השבוע, בה נהרגו 129 בני אדם ונפצעו עוד כ-350. תחילה העריכו הרשויות במדינה כי הוא נמצא בסוריה. עם זאת, מידע מודיעיני הוביל אמש לפשיטה על דירות מסתור בסן דני שבהן התבצרו כמה מחבלים, ביניהם עבאוד. בפשיטה נהרגו שני בני אדם ומחבלת שפוצצה את עצמה.


במסיבת עיתונאים שערך אתמול אמר התובע הצרפתי פרנסואה מולה כי הפשיטה בסן דני מנעה מהמחבלים לתכנן עוד פיגועים. הוא הדגיש כי צרפת "נטרלה תא טרור שהיה מוכן לפעול". מולה הוסיף שבמהלך חילופי האש עם המחבלים ירו השוטרים כ-5,000 כדורים.


עבאוד תכנן בעבר פיגועים שסוכלו ברכבות ובכנסיות. אמש פורסם ברשתות החברתיות סרטון שבו הוא מופיע ולא ברור מתי צולם. "אני רוצה לשלוח מסר לאלה שיושבים מהצד: אתם מרוצים מהחיים שלכם? מהחיים המשפילים שלכם באירופה, באפריקה, במדינות ערב, באמריקה? אתם מעזים לקרוא לעצמכם מוסלמים?", אמר. "תחפשו אחר גאווה וכבוד. אתם תמצאו את זה רק בדת. תמצאו את זה רק בדת ובג'יהאד", הכריז עבאוד בסרטון, שלא ידוע כאמור מתי צולם.