מגדל אייפל מואר בצבעי הלאום הצרפתי, הערב
מגדל אייפל מואר בצבעי הלאום הצרפתי, הערב
,רויטרס

שיחת הטלפון של המחבל בפריז: "אנחנו מוכנים"

הפאזל הצרפתי: ארבעה ימים אחרי מתקפת הטרור, מנסים בפריז לפענח את אירועי לילה ה-13 בנובמבר. תיעוד חדש מצביע על כך ששני מחבלים נמלטו ולא אחד. פורסמה תמונתו של מחבל נוסף מאצדיון הכדורגל

בעוד בגרמניה מנסים לסכל את איומי הטרור, בצרפת מנסים להרכיב את תצרף חקירת המתקפה הקשה של סוף השבוע האחרון: המשטרה הצרפתית הודיעה הערב (שלישי) שמצאה טלפון נייד שעל פי הערכתה שימש את אחד המחבלים ביום שישי בערב. בטלפון נמצאה הודעה ובה מסר שמשמעותו: "או-קיי, אנחנו מוכנים". במקביל פורסמה תמונתו של מחבל מתאבד נוסף ומתגברות הראיות לפיהן ישנו מחבל נוסף שהצליח להימלט.

 

תיעוד וידאו של חוליית המחבלים שירו על בתי קפה ומקומות בילוי ברובע ה-11 והגיעו לידי החוקרים הצרפתים איששו את ההערכה שבניגוד להנחה המוקדמת, החוליה הורכבה משלושה מחבלים ולא שניים. לפיכך משתנה ההערכה המשטרתית הרשמית ולפיה לקחו חלק במתקפה תשעה מחבלים ולא שמונה.

 

על כן, ככל הנראה שינם שני מחבלים נמלטים ולא אחד. עם זאת, לפי שעה זהותו של הנמלט השני אינה ידועה. לא ברור מה היה חלקו במתקפת הטרור, אך הרשויות בצרפת מדגישות כי המעורבות שלו הייתה ישירה. מוקדם יותר התייצב אחיו של המחבל הנמלט, סלאח עבדסלאם, מול המצלמות וקרא לאחיו להסגיר את עצמו למשטרה.

 

בתוך כך פרסמה המשטרה הצרפתית תמונתו של מחבל נוסף שהיה בין המתאבדים מחוץ לאצטדיון הכדורגל סטאד דה פרנס שבצפון הבירה, וכרגע נעשים מאמצים לגלות את זהותו. גורם רשמי אישר שהתמונה היא של פליט שנכנס לאירופה ועבר דרך יוון.

 

עוד נודע כי אחד המחבלים המתאבדים מחוץ לבית קפה בפריז בשישי האחרון, ברהים עבדסלאם, אחיו של המחבל הנמלט, ריצה עונש מעצר קצר בכלא בבלגיה בגין גניבה של תעודות זהות. סנגורו דאז אמר לסוכנות הידיעות AP אמר כי התעודות "היו נמכרות במחיר גבוה לאנשים שביקשו להישאר בשטח המדינה". הוא נעצר ב-2003 והודה בעבירה שיוחסה לו בגינה ריצה עונש של חודש מאסר. לדברי הסנגור, עד שהתיק הגיע לבית המשפט ב-2010, שינה עבדסלאם את דרכיו ועל כן שוחרר על ידי השופט.