שוטרים מחוץ לאצטדיון הכדורגל בהנובר, הערב
שוטרים מחוץ לאצטדיון הכדורגל בהנובר, הערב
,רויטרס

בהלה בגרמניה: אצטדיון פונה בגלל חשש מפצצה

שעה קלה לפני שריקת הפתיחה במשחק בין נבחרות גרמניה והולנד, פונה האצטדיון בהנובר. במשטרה המקומית דיווחו על "איום קונקרטי" ובתקשורת נטען שנמצאה מכונית תופת. המשטרה: "לא נמצאו חומרי נפץ". לחדשות 10 נודע על סיכול ניסיון פגיעה בשגריר ישראל לשעבר בבלגיה

חשש אמיתי או פאניקה מיותרת? משטרת גרמניה הודיעה הערב (שלישי) על ביטול משחק הידידות של נבחרות הולנד וגרמניה בכדורגל מסיבות בטחוניות. במקביל, המשטרה הורתה על פינוי האצטדיון מהאוהדים שכבר החלו להיאסף לקראת שרית הפתיחה שתוכננה ל-21:45 (שעון ישראל). רשת הטלוויזיה ההולנדית הממלכתית דיווחה כי ההחלטה על ביטול המשחק התקבלה בשל "איום קונקרטי" על כוונה לבצע פיגוע בתוך האצטדיון.

 

בתחילה דיווחו גורמי משטרה כי אכן אותרה פצצה במקום, אולם גורם משטרה בכיר הכחיש מאוחר יותר את הדיווחים.

לדבריו, לפי שעה אין עדויות להימצאות חומרי נפץ באצטדיון ולא בוצעו מעצרים של חשודים. במקביל לאירוע זה דווח בגרמניה כי המשטרה בהנובר סגרה חלק מתחנת הרכבת המרכזית בעיר בשל הימצאותו של חפץ חשוד.

 

כוחות אבטחה גדולים נערכו לקראת המשחק שבו היו אמורים לצפות גם הקאנצלרית אנגלה מרקל ובכירי ממשלה נוספים, בהם שרת ההגנה ושרת הבריאות והספורט, שכבר היו בדרכן אל שדה התעופה בברלין כדי לטוס להנובר וקיבלו הוראה לשוב על עקבותיהן. גורמים במשטרה המקומית אמרו שהתקבל מידע מדויק שלפיו יש כוונה לבצע פיגוע באיצטדיון, ולכן המשחק בוטל. לפי אחד הדיווחים בגרמניה, ליד האיצטדיון נמצאה מכונית תופת שהוסוותה כאמבולנס, ובאזור נמצא אדם המוכר למשטרה.

 

כבר כשעה קודם לכן התקבל דיווח על פצצה שהוטמנה סמוך לאצטדיון וכי אדם חשוד נצפה באזור. הרחובות המובילים אל האצטדיון נסגרו לצורך סריקות ונפתחו רק לאחר שהוסר החשש. בעקבות ההתראה החדשה האוהדים קיבלו הוראה לעזוב את המקום ופעילותן של הרכבות באזור הופסקה. במקביל דווח כי האזהרה מפני מתקפת טרור הורחבה לכל העיר האנובר, ומפקד המשטרה קרא לכל התושבים להישאר בבתים ולהימנע מהתכנסויות גדולות. מפקד משטרת האנובר אמר כי הרחבת האזהרה מאזור האצטדיון לכל העיר האנובר נובעת מהחשש שלו שהמחבלים שהפיגוע שרצו לבצע באצטדיון סוכל ינסו לתקוף במקום אחר.

 

 

מסיירים מחוץ לאצטדיון, הערב
 

מסיירים מחוץ לאצטדיון, הערב(Getty Images)

 

 

ישראל התריעה. פינוי האוהדים מהאצטדיון בהאנובר
 

ישראל התריעה. פינוי האוהדים מהאצטדיון בהאנובר(Getty Images)

 

 

 

(Getty Images)

 

 

אבטחה מוגברת גם מחוץ למשחק בין אנגליה וצרפת בלונדון
 

אבטחה מוגברת גם מחוץ למשחק בין אנגליה וצרפת בלונדון(רויטרס)

 

לפני מספר שעות נמסר כי סיבות ביטחוניות הובילו גם לביטחון המשחק שהיה אמור להיערך בבריסל בין נבחרת בלגיה לנבחרת ספרד. ההודעות מגיעות אחרי שביום שישי האחרון הפך משחק הידידות בין נבחרות גרמניה וצרפת באצטדיון הלאומי בפריז ליעד במתקפת הטרור של דאע"ש ברחבי הבירה הצרפתית.
 
במקביל למתיחות מחוץ לאצטדיון בגרמניה, רשת ABC האמריקנית דיווחה על דרמה אווירית בטיסה של חברת "בריטיש איירווייז" שעשה את דרכו מלונדון לבוסטון. לפי הדיווח, במהלך הטיסה קמה אחת הנוסעות ממושבה וניסתה לפתוח את אחת מדלתות היציאה של המטוס, אולם נחסמה ורותקה לאחד המושבים. המטוס נחת בשלום ביעדו.

 

כמו כן, הערב נודע לחדשות 10 כי בקיץ האחרון הצליחה ישראל לסכל ניסיון התנקשות בשגריר בבריסל לשעבר, ז'ק רווח. לידי ישראל הגיע לפני מספר חודשים מידע על כוונה של התארגנות אסלאמית בבלגיה לפגוע בשגריר הישראלי, אולם בסופו של יום ההתארגנות לא יצאה אל הפועל ורווח סיים את תפקידו כמתוכנן לפני כחודשיים. . ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לנושאי ביטחון בתקשורת".