כוננות בפריז, היום
כוננות בפריז, היום
,רויטרס

מצוד חדש: חיפושים אחר מחבל נוסף שנמלט מפריז

גורמי ביטחון בצרפת טוענים כי ניתוח הממצאים מזירות מתקפת הטרור מצביעים על אדם נוסף שהיה מעורב ישירות בפיגועים - והצליח להימלט. עם זאת, זהותו של הנמלט אינה ידועה. בינתיים הרשויות בצרפת ובבלגיה מנסות לאתר את סאלח עבדסלאם ואחיו קרא לו להסגיר עצמו

מסתובבים חופשי: ארבעה ימים אחרי מתקפת הטרור בפריז, חשפו הערב (שלישי) גורמים רשמיים בצרפת כי כוחות הביטחון מחפשים אחר אדם נמלט נוסף שהיה מעורב ישירות בפיגועים בסוף השבוע. עד כה היה ידוע כי מתקיים מצוד רק אחרי חשוד אחד - סאלח עבדסלאם.

 

לפי שלושה גורמי חקירה שדיברו באנונימיות עם סוכנות הידיעות AP, מניתוח הממצאים מזירות הפיגועים של ליל שישי האחרון עולה כי ישנו אדם נוסף שהיה מעורב במתקפה ולא ידוע היכן הוא. גורם משפטי בצרפת אמר לסוכנות הידיעות רויטרס: "אנחנו בתהליך בירור כמה אנשים היו מעורבים. שום דבר לא נפסל. ישנה תיאוריה חזקה שהיה אדם נוסף, אבל יתכן שהיו אפילו יותר מעורבים".

 

שבעה מחבלים מתו במתקפת הטרור ברחבי פריז - שלושה סמוך לאצטדיון הלאומי בצפון העיר, שלושה בתאטרון הבטקלאן ועוד אחד ליד מסעדת "קמבודיה הקטנה" ברובע ה-11 של העיר. בימים האחרונים מנהלות הרשויות בבלגיה ובצרפת מצוד אחרי עבדסלאם, אזרח בלגיה, מתוך הערכה שהוא עודנו בחיים. היום דיווח משרד הפנים האוסטרי כי הוא ביקר במדינה בחודש ספטמבר האחרון, אולם לא ברור להיכן נסע ומה הייתה מטרת ביקורו.

 

כוננות בפריז אחרי מתקפת הטרור
 

כוננות בפריז אחרי מתקפת הטרור(רויטרס)

 

בראיון לרשת הטלוויזיה הצרפתית BFMTV קרא מוחמד עבדסלאם לאחיו להסגיר את עצמו לרשויות. מוחמד עבדסלאם נעצר במסגרת החקירה של מתקפת הטרור, אולם שוחרר אתמול. לדבריו, אחיו אמנם היה נוהג ללכת להתפלל במסגד, אך לא הראה שום סימן לקיצוניות דתית. "כמובן שאני קורא לו להסגיר את עצמו למשטרה. הדבר הטוב ביותר עבורו הוא להסגיר את עצמו כך שהצדק יוכל לשפוך אור על האירועים", הוא אמר כשנשאל על הנושא.

 

בינתיים, שר הפנים של גרמניה, תומס דה מייזר, אמר כי לפי שעה לא נמצא קשר ישיר בין שבעת העצורים סמוך לאאכן לבין מתקפת הטרור בפריז, כפי שדווח מוקדם יותר. לדבריו, עד כה גם לא נמצאו ראיות ברורות המצביעות על כך שחלק מהמחבלים שהשתתפו במתקפה הקשה בסוף השבוע הגיעו לאירופה ביחד עם פליטים.