משרד החוץ: "לא ידוע על ישראלים שנהרגו בפריז"

במשרד החוץ התייחסו לשרשרת הפיגועים שגרמה למותם של לפחות 150 בני אדם ופציעתם של 200. "השגרירות נמצאת בקשר הדוק עם הגורמים הרלוונטיים השונים על מנת לגבש תמונת מצב מדוייקת על אפשרות של מעורבות ישראלים", נאמר בהודעת המשרד. אל על: "הטיסות שלנו ייצאו כמתכונן"

כרגע אין מידע על ישראלים שנפגעו בפיגועי הטרור בפריז, כך הודיע משרד החוץ. "מדינת ישראל מזועזעת מסדרת הפיגועים הרצחניים שהכו ברחובות פריז במהלך הלילה", נאמר בהודעה.

 

עוד הוסיפו בהודעת המשרד כי "יש חוסר וודאות ולכן אנו בודקים את הנושא בכל דרך אפשרית. השגרירות נמצאת בקשר הדוק עם הגורמים הרלוונטיים השונים על מנת לגבש תמונת מצב מדוייקת על אפשרות של מעורבות ישראלים. במהלך הלילה הגיעו לחדר מצב של משרד החוץ שיחות רבות, הן של קרובים מודאגים והן של ישראלים בפריז שדיווחו שהם לא מעורבים".

 

משרד החוץ מרכז את הנתונים ועוקב באופן שוטף אחר המידע המתקבל מצרפת. בנוסף, שגרירות ישראל עומדת בקשר עם השלטונות הצרפתים, תוגברה ההערנות והועברו הנחיות בטחון מיוחדות לשליחי המדינה ולנציגויות, בהתאם למקובל במקרים כגון אלה.

 

מוקדם יותר, אמר מפקד משטרת פריז, מיכאל קדוט כי הוא מאמין שכל המעורבים בפיגועי הטרור שהתרחשו אתמול בלילה בבירה הצרפתית מתו. בשורת הפיגועים מתו לפחות 150 בני אדם ו-200 נהרגו.

 

בחברת התעופה אל על התייחסו גם הם לארועים האחרונים ועדכנו לגבי הטיסות שלהם לפריז. "בחברה מביעים צער עמוק על האירועים הקשים בפריז", נכתב בהודעת החברה, "אל על מעדכנת כי טיסותיה לפריז ייצאו כמתוכנן. טיסה ראשונה מתוכננת לצאת מתל אביב עוד הערב ומחר בבוקר ייצאו עוד 4 טיסות".

 

עוד נמסר על ידי החברה כי היא תסייע להשיב ארצה נוסעים השוהים כעת בעיר ותציע מחיר מיוחד של 350 דולר לכיוון אחד (כולל מיסים). החברה לא תגבה דמי שינוי בטיסות לפריז לנוסעים המעוניינים לשנות את מועד טיסתם ליציאה עד לתאריך 29.11. בנוסף תאפשר החברה לנוסעים שרכשו כרטיס טיסה, להקפיא את הכרטיס למשך שנה.

 

בחברת התעופה אייר פראנס אישרו כי כל טיסותיהם הקרובות מצרפת ואליה מתקיימות כסדרן. יתכנו עיכובים בשדה התעופה בעקבות בקרה ואבטחה מוגברת של משטרת הגבולות הצרפתית שנעשות בשל האירועים. נוסעים שיבקשו לשנות את מועד טיסתם מימים אלו ועד 22 לנובמבר יוכלו לעשות כן ללא תוספת תשלום וכמו כן עומדות בפניהם אפשרויות נוספות לשינוי ומומלץ להתעדכן באתר החברה.

 

 

 

 

 

הטיסות ייצאו כמתכונן. מטוס של אל על
 

הטיסות ייצאו כמתכונן. מטוס של אל על(צילום מסך -)