לפחות 128 הרוגים בפיגועים בפריז, מרדף אחר רכב שחור

האירוע, שהתרחש בשישה מוקדים ברחבי הבירה הצרפתית, גבה את מספר הקורבנות הגבוה ביותר שידעה העיר מאז מלחמת העולם השנייה. שמונת המפגעים נהרגו. מתקיים מרדף אחר רכב שבו נמצאים על פי החשד מעורבים בפיגועים

מפקד משטרת פריז, מיכאל קדוט, אמר היום (שבת) כי הוא מאמין שכל המעורבים בפיגועי הטרור שהתרחשו אתמול בלילה בבירה הצרפתית מתו. בשורת הפיגועים מתו לפחות 128 בני אדם ו-200 נפצעו.

 

אובמה: "זו מתקפה לא על פריז, אלא על האנושות כולה"

 

טבח בבני ערובה בתאטרון בפריז: "זה בשביל סוריה"

 

מצב חירום: גבולות צרפת נסגרו, הצבא ברחובות פריז

 

על פי הערכות, מדובר בשמונה קיצוניים, שבעה מתוכם נהרגו לאחר שהפעילו חגורת נפץ. ארבעה מהתקופים נהרגו בתיאטרון "בטקלאן", שם הופיעה להקת רוק אמריקנית, שלושה לאחר שהפעילו חגורת נפץ והאחרון נהרג על ידי כוחות הביטחון במזרח פריז.

 

בינתיים, דווח בתקשורת הצרפתית על מרדף שנערך ברחבי פריז אחר רכב שחור, שבו כנראה נמצאים שלושה מעורבים בשרשת הפיגועים.

כרגע אף ארגון לא לקח באפון רשמי אחריות על שרשרת הפיגועים כאשר ערוצי התקשורת הערביים הגדולים, אל ג'זירה, אל ערביה ואלמיאדין אינם מדווחים כרגע כי דאע"ש לקחו אחריות.

 

האירוע, שהתרחש בשישה מוקדים ברחבי הבירה הצרפתית, גבה את מספר הקורבנות הגבוה ביותר בעיר מאז מלחמת העולם השנייה. בתוך זמן קצר אירעו בזה אחר זה ירי במסעדה במרכז פריז, שני פיצוצים סמוך לפאב ליד האיצטדיון הלאומי סטאד דה פראנס שבצפון העיר שם ניהלו צרפת וגרמניה משחק ידידות, ובזירה המרכזית - בתיאטרון בטקלאן, נרצחו כ-120 אנשים.

 

"היה בקונצרט מרחץ דמים", אמר ל-CNN העיתונאי ג'וליאן פירס, שהיה באולם. "ההופעה הייתה קרובה לסיום והיורה נכנס לתוך המבנה. אנשים התחילו לצעוק והירי היה במשך עשר דקות נוראיות. כולם שכבו על הרצפה וכיסו את הראש שלהם".

 

בינתיים, שר הפנים הגרמני, תומס דה מיזייר, הודיע כי הוא היה בקשר עם מקבילו הצרפתי והציע לו עזרה של הכוחות המיוחדים של גרמניה. "הצעתי לו את העזרה של הכוחות המיוחדים שלנו", אמר דה מיזייר.