חסן רוחאני ביטל את ביקורו בצרפת: "גם איראן הייתה קורבן לטרור"

נשיא איראן לא יגיע לצרפת ואיטליה בעקבות מתקפת הטרור האחרונה, שהובילה למותם של לפחות 150 בני אדם. דובר משרד החוץ האיראני: "קבוצות הטרור שביצעו את הפשעים בפריז לא נאמנות לשום דת". שר החוץ הסעודי: "מדובר במתקפה מתועבת, צריך להלחם בטרור"

נשיא איראן, חוסן רוחאני, ביטל היום (שבת) את ביקורו בצרפת ואיטליה, כנראה בעקבות מתקפת הטרור על פריז, שהובילה למותם של יותר מ-150 בני אדם.

 

"איראן עצמה הייתה קורבן של טרור", אמר רוחאני לסוכנות הידיעות האיראנית, "אירנה". "המלחמה נגד טרור חייבת להימשך", הוסיף. רוחאני לא הרחיב לגבי ביטול הביקור כאשר הרשויות האיראניות טוענות כי ייקבע לו מועד חדש.

 

"קבוצות הטרור שביצעו את הפשעים בפריז לא מאמינות בעקרונות אתיים והם לא נאמנות לשום דת", הוסיף דובר משרד החוץ האיראני, חוסיין ג'אבר אנסרי.

 

"המתקפה המתועבת בפריז היא הפרה של חוקי הדתות ומדגישה את הצורך לפעול באינטנסיביות נגד הטרור", אמר שר החוץ הסעודי, אדל אל ג'ובייר, "אני רוצה להביע את תנחומי לממשלה הצרפתית ולתושבי צרפת. מדובר בהפרה רצינית של המוסר".

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התייחס אתמול בהצהרה מיוחדת למתקפת הטרור הרצחנית על פריז. אובמה סיפר כי קיבל עדכון על המצב מליסה מונאקו, היועצת שלו לענייני מלחמה בטרור וביטחון פנים. "זו התקפה לא על פריז, אלא על האנושות כולה", אמר הנשיא האמריקני, "נעניק לצרפת כל סיוע שיידרש, ונעשה כל מה שצריך כדי להביא את הטרוריסטים הללו לדין".

 

הנשיא הוסיף כי "זהו מצב שובר לב", וציין את התמיכה הצרפתית בארצות הברית לאחר מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר 2001.

 

קמרון: "אני המום"

 

ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני המום מהאירועים בפריז הלילה. מחשבותינו ותפילותינו עם העם הצרפתי. נעשה כל שביכולתנו כדי לעזור".

 

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, פרסם הודעה: "ישראל עומדת כתף אל כתף עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד והעם הצרפתי, במלחמה המשותפת נגד הטרור. אני שולח תנחומים בשם העם בישראל למשפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

 

נשיא טורקיה, ארדואן, הגיב אף הוא: "תנחומינו הכנים לעם הצרפתי ולנשיא הולנד. לטרור אין דת, אין גזע, אין לאום. אין טרוריסטים טובים או טרוריסטים רעים. אנחנו חולקים את כאבם של אנשי צרפת".

 

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה. "כדי להשיג יציבות - יש להיפטר מאסד"
 

נשיא ארה"ב ברק אובמה. "כדי להשיג יציבות - יש להיפטר מאסד"(רויטרס)