טבח בבני ערובה בתאטרון בפריז: "זה בשביל סוריה"

כ-120 אנשים נרצחו לאחר שהגיעו להופעה של להקת הרוק "Eagles of Death Metal", אבל מצאו את עצמם מול מחבלים חמושים שטבחו בהם אחד אחד. "הם טענו את הרובים בנחת וירו בנו", סיפר אחד מעדי הראייה שהצליח להימלט

כ-120 בני אדם נטבחו הערב (שישי) לאחר שהוחזקו כבני ערובה בתאטרון בטקלאן שבמרכז פריז. בין שניים לארבעה מחבלים לפחות, על פי דיווחים שונים, היו במקום, וירו בהם.


על פי דיווח ברשת הטלוויזיה הצרפתית BFMTV, אחד החמושים צעק: "זה בשביל סוריה". בני הערובה קראו לעזרה ברשתות החברתיות: "יש ניצולים. רוצחים את כולם אחד-אחד".

 

הירי בתיאטרון החל כשעה לאחר תחילת הופעה של להקת הרוק Eagles of Death Metal. אנה, צופה שהצליחה לברוח מהתיאטרון, סיפרה על כמה יריות מכיוונים שונים בתוך האולם. עדות נוספת מספרת כי בתיאטרון נשמעו קריאות "אללה אכבר".

 

"כולם נפלו אל הרצפה. זה היה גיהנום", תיאר לואיס שהיה באולם בשעה שהחלה המתקפה. "לקחתי את אמא שלי והתחבאנו. מישהו קרוב אלינו אמר שהם הלכו, אז רצנו החוצה. חשבתי רק על לברוח משם. אני חושב שעדיין ישנם אנשים בפנים. זה סיוט".

 

הלהקה הוציאה הודעה: "מחשבותינו נתונות לכל האנשים הנמצאים במצב הטראגי הזה".

 

 

הלהקה, אגב, הוקמה בשנת 1998 בקליפורניה, והתכוונה לציין את שחרורו של האלבום "זיפר מטאל" בסיבוב הופעות באירופה, בין היתר גם במינכן, סטוקהולם, רומא וברצלונה. סולן הלהקה "קווינס אוף דה סטון אייג'", ג'וש הום, הקים את הלהקה לפני כשבע שנים עם חברו ג'ס יוז. "זה הג'וב הכי מגניב בעולם", אמר יוז בראיון בחודש יוני האחרון. "אני יושב בחדר ראיונות עם חברי הטוב ביותר בלונדון, ומדבר על עצמי. כמה טוב יותר זה כבר יכול להיות?".