מוגרבי. העלה מהאוב את הפרוטוקולים של זקני ציון
מוגרבי. העלה מהאוב את הפרוטוקולים של זקני ציון
,חדשות 10 (ארכיון)

אישום נגד הדרשן מאל-אקצה: "מטרת בני ציון היא לכבוש את העולם"

חאלד מוגרבי הואשם בהסתה לאלימות ולגזענות לאחר שתוכן דרשותיו במסגד אל-אקצה פורסם. בין היתר, הוא אמר למאמינים: "אלוהים יכול להשמיד את היהודים, אבל רצה מאתנו להתחיל להזיז דברים"

"אלוהים יכול להשמיד את היהודים כולם על זכרונם של אבותיהם בכל מקום בעולם. אבל אלוהים רצה מאיתנו להתחיל להזיז דברים על מנת לעשות את דברי האל. איך אני אתחיל להזיז דברים? ... אצל אלוהים, תמות שהיד זה דרגה ענקית מאוד מאוד". כתב האישום שהוגש היום (חמישי) נגד הדרשן של מסגד אל-אקצה, חאלד מוגרבי, בגין הסתה לאלימות ולגזענות, חושף חלק ממשנתו של מי שנתפס כאחד האחראים להצתת גל ההסלמה האחרון. מוגרבי נעצד בשבוע שעבר ובפרקליטות ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים נגדו.

 

כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים בכפוך לאישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, גורס שמוגרבי נשא נאומים במסגד אל-אקצה שמטרתם להטמיע בשומעיו רעיונות גזעניים כנגד היהודים, להתסיס, ללבות שנאה על בסיס גזעי דתי ולאומי ולעודד את שומעיו למעשים ופעולות אלימות כנגד כוחות הביטחון וכלפי אזרחים יהודים כל זאת תוך ניצול מעמדו וסמכותו כמורה ואיש דת.

 

לפי כתב האישום, בדרשה שנשא בחודש מאי האחרון, הזכיר מוגרבי את האגדות האנטישמיות לפיהן יהודים באירופה היו נוהגים לחטוף ילדים לצורך קיום מנהגי חג הפסח וטען כי זו הייתה אחת הסיבות שהובילה להשמדת יהודי אירופה בשואה. "מי שקורא את הפרוטוקולים של מושלי ציון ימצא שהמטרה הסופית של בני ישראל הוא כיבוש העולם, אני לא אומר כלכלית ואני לא אומר חברתית...אבל אני אומר צבאית, כלומר המטרה הסופית של בני ציון היא לכבוש את כל העולם", הוא אמר בהתייחסו ל"פרוטקולים של זקני ציון".

 

חודש לאחר מכן, הוא טען: "היהודים או בני ישראל, התכוונו לכבוש את העולם והתחילו איפה? בארץ הקודש... והכיבוש הזה שלהם, מאיפה הוא מתחיל? הוא מתחיל ממסגד אל-אקצה. ללא אל אקצא,  ללא אל-אקצה, בית המקדש שהם רוצים לבנות, במחשבות שלהם צריך להיבנות במסגד אל-אקצה. קודם כל  פלסטין, לאחר  מכן ירושלים,  לאחר מכן אל-אקצה, לאחר מכן מה מגיע? העולם,  כיבוש העולם".

 

אין זו הפעם הראשונה שבה נעצר השיח מוגרבי. בחודש יולי האחרון פורסם בערוץ תיעוד מיוחד של "קייטנת אל-אקצה", המנוהלת על ידי מוגרבי. בין השאר, בתיעוד נראה מוגרבי מספר לילדים בקייטנה כי מי ששומר על המסגד חשוב יותר משהיד. "מה אמר הנביא מוחמד לגבי מי ששומר על 'אל- אקצא'?", הוא פונה לילדים בסמוך לאחד השערים בהר הבית, "הוא מתחתן עם 70 בתולות. לשהיד מחכות רק שתיים".